آموزش اصول اولیه بادکنک آرایی

آموزش اصول اولیه بادکنک آرایی

791
۹ ماه پیش
0

آموزش اصول اولیه بادکنک آرایی

یکی از جذاب‌ترین تزیینات و چیدمان دکور جشن‌ تولد و سایر جشن‌ها به واسطه بادکنک آرایی شکل می‌گیرد. معمولاً اکثر افراد تمایل دارند که آیتم بادکنک آرایی بخشی از دکور جشن‌هایشان باشد. اگر شما نیز همچین عقیده‌ای دارید، توصیه می‌کنیم مطالعه این مطلب از وب سایت مومنتاپ را از دست ندهید. در این مقاله برخی از اصول اولیه بادنک آرایی را برای شما عزیزان آموزش می‌دهیم، همراه ما باشید.

نکات آموزشی برای بادکنک آرایی

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارند مسئولیت بادکنک آرایی مجالس خود را، خودشان به عهده بگیرند، دانستن اصول اولیه بادکنک آرایی برای شما ضروری است. این اصول و نکات بسیار مهم به شرح زیر است:

انتخاب ترکیب رنگ مناسب

به جرأت می‌توان گفت که انتخاب رنگ برای بادکنک آرایی جزء مهمترین اصول و نکات است و به المان‌های متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال باید در ابتدا رنگ تم جشن و دکور را مشخص کرده و سپس ترکیب رنگی هماهنگ برای بادکنک‌ آرایی انتخاب کنید. مثلاً اگر تم جشن تولد شما مشکی و طلایی است درست کردن طاق بادکنک به رنگ آبی و سفید نامعقولانه است.
برای ترکیب رنگ بادکنک‌ها توصیه می‌کنیم که تنها به سراغ یک رنگ نرفته و از ترکیب رنگ‌های مکمل استفاده کنید. انتخاب رنگ بادکنک‌ها به هدف شما از بادکنک آرایی نیز مربوط می‌شود. به عنوان مثال بادکنک‌هایی که برای جشن تولد مورد استفاده قرار می‌گیرند، ترکیب رنگ منحصر به فردی با بادکنک‌های افتتاحیه فروشگاه‌ها دارند.

خرید تجهیزات مورد نیاز بادکنک آرایی

دومین فاکتور مهم و اصولی برای بادکنک آرایی خرید و آماده سازی تجهیزات ضروری است. برای اینکه بهترین ابزار و لوازم را خریداری نمایید، بهتر است به مراکز فروشگاهی معتبر و شناخته شده مراجعه کنید و  یااز سایت مومنتاپ با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت اقلام زیر را تهیه نمایید:
1.    انواع بادکنک در سایز متنوع
2.    استند مخصوص بادکنک آرایی
3.    چسب مخصوص
4.    نوار بادکنک آرایی
5.    پمپ باد برقی مخصوص باد کردن بادکنک
6.    ریسه بادکنک آرایی
دقت داشته باشید که موارد نامبرده را به مقدار مورد نیاز خریداری کنید تا با کمبود بادکنک مواجه نشوید. بهتر است که تنها به یک سایز از بادکنک اکتفا نکرده و بادکنک‌هایی با سایز متنوع خریداری نمایید. چنانچه مسئولیت بادکنک آرایی مجالس خود را به افراد متخصص واگذار می‌کنید، حتماً از آنها درخواست لیست خرید بادکنک آرایی کرده و یا مسئولیت خرید را نیز به شخص کاربلد واگذار کنید.

لازم به ذکر است که خرید پمپ باد برقی ضرورت نداشته و اگر کلیۀ خدمات بادکنک آرایی جشن را از مومنتاپ دریافت نمایید از بابت خرید این وسیله نیز نگرانی نخواهید داشت. البته اگر شخصاً قصد بادکنک آرایی را داشته و تمایل به خرید پمپ باد برقی نیز ندارید، باید بدانید که زمان زیادی برای بادکردن بادکنک‌ها باید صرف کنید.

آیا بادکنک‌ها باید به یک اندازه باد شوند؟

مسئله مهم دیگری که وجود دارد، میزان باد کردن بادکنک‌ها است. انتخاب اینکه بادکنک‌‌ها را در یک سایز مشابه باد کنید یا با اندازه‌های متغییر و متفاوت نیز بستگی به مدل و ایده بادکنک آرایی شما دارد. مسئله دشواری که وجود دارد این است که از کجا اندازه دقیق بادکنک را تشخیص بدهیم؟
برای پاسخ این سوال باید بگوییم که به هیچ عنوان به آزمون و خطای چشمی اطمینان نکنید. از آنجایی که باید بیشتر از 100 عدد بادکنک باد کنید، ممکن است دچار اشتباه و خطا شوید. در این قسمت راهکار ساده‌ای برایتان آموزش می‌دهیم که بسیار آسان است. برای این کار به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:
•    چند عدد کارتن مقوایی بزرگ
•    پرگار
•    کاتر قلمی تیز
در ابتدا مشخص می‌کنید که قطر بادکنک شما چقدر باشد، سپس دایره‌ای با آن قطر به روی مقوا به کمک پرگار رسم می‌کنید. حال به کمک کاتر قلمی دایره را از مقوا جدا می‌کنید. زمانی که بادکنک‌ها را باد می‌کنید با دایره درون مقوا اندازه آنها را چک می‌کنید که بزرگتر از حد معمول یا کوچکتر نباشند. شما می‌توانید اندازه‌های مختلفی را در نظر گرفته و با توجه به آنها بادکنک آرایی کنید.

چطور طاق بادکنک درست کنیم؟

ساده‌ترین روش برای بادکنک آرایی درست کردن طاق بادکنکی است. برای درست کردن طاق باید فضایی را برای قرار دارن بادکنک‌ها در نظر گرفته و سپس مراحل آماده سازی را طی کنید. برای این منظور طبق مراحل زیر پیش بروید:

مرحله یک: برای درست کردن طاق بادکنکی استفاده از دو رنگ بادکنک بهتر است از بادکنک‌های تک رنگ است. در مرحله اول کلیه بادکنک‌ها را به وسیله پمپ باد برقی به یک اندازه مساوی باد می‌کنید و به صورت دو تایی به هم گره بزنید.
مرحله دوم: حال بادکنک‌های دوتایی را از قسمت سر به یکدیگره گره می‌زنید تا شبیه به گل شوند. دقت داشته باشید که بادکنک‌های همرنگ را کنار هم قرار داده و گره بزنید.
مرحله سوم: حال نوبت استفاده از نوار مخصوص بادکنک آرایی است به کمک این نوار بادکنک‌هایی که شبیه به گل درست کرده‌اید را روی هم قرار داده و نوار را از طرفین رد می‌کنید که ردیف بادکنک‌ها به هم متصل شوند. به این منظور می‌توانید مورب و ضربدری عمل کنید.
مرحله چهارم: مرحله قبل را با رعایت نظم و ترکیب ذنگ انجام می‌دهید تا طول طاق بادکنکی افزایش یابد و به مقدار مناسب برسد.
مرحله پنجم: حال طاق بادکنکی شما آماده شده و می‌توانید در محل دلخواه نصب کنید. اگر بادکنک‌ها قدری سبک بوده و نگران فیکس نبودن آنها هستید، کافی است یک بادکنک را با آب پر کرده و در قسمت زیرین و محلی که روی زمین قرار می‌گیرد متصل کنید.

آموزش بادکنک آرایی با استند دیواری

اگر علاقه‌ای به طاق بادکنکی ندارید، ندارید، نگران نباشید. ما مدل خاصی از بادکنک آرایی را برایتان آموزش می‌دهیم که به شدت خاص و شیک است. به این منظور لازم و ضروری است که استند دیواری خریداری کنید. این استند دارای حفره‌هایی مربع شکال است و می‌توانید بادکنک‌ها را به آن متصل کنید.
در ابتدا کلیۀ بادکنک‌ها را باد کرده و به هم دیگر متصل می‌کنید. در این مدل از بادکنک آرایی به هیچ عنوان از بادکنک‌هایی با اندازه‌های مساوی استفاده نمی‌کنید و تنوع سایز را رعایت می‌کنید. سپس کلیۀ بادکنک‌ها را به روی استند نصب کرده و فضاهای خاالی را با بادکنک‌های کوچک و بزرگ پر می‌کنید. برای این مدل از بادکنک آرایی می‌توانید از بادکنک‌های تک رنگ استفاده کنید و این مسئله کاملا سلیقه‌ای است.

جمع‌بندی و سخن پایانی
در این مطلب برای شما عزیزان تعدادی از اصول آموزشی و اولیه بادکنک آرایی را شرح دادیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشند. لازم به ذکر است که تنوع مدل‌های بادکنک آرایی بسیار بالا بوده و نیازمند مهارات و تخصص است. بدون شک با تمرین و تکرار می توان مهارت لازم را پیدا کرد و البته راه دیگر استفاده از فرد و یا تیم متخصص می باشد. در این زمینه پیشنهاد ما برای شما عزیزان استفاده از خدمات بادکنک آرایی مجموعه تشریفات مجالس مومنتاپ است. کافی است از نمونه کارهای بادکنک آرایی و خدمات مومنتاپ بازدید کرده و برای جشن‌ها و مراسم خود بهترین‌ها را سفارش بدهید.

نظر خود را بنویسید...