هر آنچه که باید دربارۀ جشن هالووین و نحوۀ برگزاری آن بدانیم.

هر آنچه که باید دربارۀ جشن هالووین و نحوۀ برگزاری آن بدانیم.

585
۱ سال پیش
0

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که به جشن‌های مذهبی و سنتی علاقه‌مند هستند، حتماً جشن هالووین نیز خوشایند شما است. همانطور که می‌دانید جشن هالووین مربوط به فرهنگ و سنن ایرانی نیست. البته در سال‌های اخیر شهروندان ایرانی نیز نسبت به برگزاری این جشن آیینی و مهیج اشتیاق نشان داده‌اند. اگر دربارۀ فلسفه جشن هالووین اطلاعاتی ندارید، همراه بلاگ مومنتاپ باشید.

هالووین و تاریخ دقیق آن 

هرآنچه که باید درباره هالووین بدانید

جالب است بدانید که جشن هالووین پیشینه مذهبی دارد و یکی از آیین سنتی و مذهبی در غرب محسوب می‌شود. تاریخ دقیق هالووین 31 اکتبر است. این تاریخ درایران مصادف با 9 آبان است. اگر علاقه زیادی به برگزاری جشن هالووین دارید، این تاریخ را فراموش نکنید. درواقع 31 اکتبر آخرین روز تابستان در تاریخ میلادی است و از این تاریخ به عنوان روز برداشت محصول نیز یاد می‌شود.
این جشن سنتی ریشه در رسومات منطقه سلتیک دارد و روز گرامی داشت مقدسات است. مردم این منطقه معتقد بودند که  شب 31 اکتبر مرز بین جهان مردگان و زندگان است. شبی که ارواح در آن آزاد بوده و با زندگان همراه می‌شوند. آنها حتی در زمان برگزاری جشن هالووین برای ارواح عزیزان خود نیز دور میز صندلی خالی می‌گذاشتند. در حال حاضر این باورهای عامیانه و خرافی فاقد اعتباراند، اما برگزاری این جشن طبق آیین مذهبی و سنتی و به دلیل هیجانات خاص ترغیب کننده و مورد پسند افراد است.

مقاله مرتبط: آرایش مناسب برای جشن هالووین

رسم‌های مرتبط با جشن هالووین

برخی از افراد براین تصور هستند که جشن هالووین به چیدمان دکور ترسناک و مهیج خلاصه می‌شود، اما اینطور نیست. رسومات خاصی وجود دارد که میتوانید در دکور و دیزاین جشن در این شب اجرا می‌شوند. این قبیل از رسم‌های هالووینی عبارت‌اند از:
•    قاشق زنی یا tick-or-treating
•    به تن کردن لباس‌های خاص 
•    روشن کردن آتش
•    استفاده از دکور خاص با تم ترسناک
•    گرفتن فال و پیشگویی
•    بازی گاز زدن سیب از داخل سطل پر از آب
•    تماشای فیلم‌های ترسناک
•    تعریف کردن داستان‌های تخیلی و ترسناک
•    بازدید از مکان‌های مخوف و وحشتناک

نکات مهم برای برگزاری جشن هالووین در ایران

نحوه برگزاری هالووین

اگر جزء ایرانیان مقیم کشورهای غربی هستید، بهتر است خودتان را برای برگزاری جشن هالووین آماده کنید. اگر در ایران زندگی می‌کنید و شیفته جشن و مهمانی هستید، جشن هالووین ایده‌آل شما است. برای برگزاری این جشن به برخی از وسایل جشن هالووین نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال چیدمان دکور مناسب برای هالووین حرف اول را می‌زند. برای شما عزیزان خواهیم گفت که چگونه ملزومات برگزاری جشن هالووین را آماده کنید. این نکات مهم عبارت‌اند از:

مقاله مرتبط: سیر تا پیاز جشن هالووین

چیدمان دکور مناسب هالووین

برای برگزاری جشن هالووین در وهله اول نیازمند تم هالووین هستید. یکی از فاکتورهای مهمی که برای انتخاب تم و دکور هالووین باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید مسئله انتخاب رنگ است. همانطور که می‌دانید رنگ‌ها بیانگر نماد خاصی هستند. موارد زیر از جمله مهمترین رنگ‌هایی هستند که برای چیدمان دکور هالووین می‌توانید از آنها استفاده کنید. 
•    رنگ سیاه (بیانگر تاریکی و نماد مرگ)
•    رنگ نارنجی (نشان دهندۀ حیات، جنب و جوش و تکاپو)
•    رنگ قرمز (بیانگر خون و مناسب برای ایجاد احساس ترس)
•    رنگ سفید (رنگ مخوف ارواح)
•    رنگ بنفش (بیانگر حضور جادوگران و ساحران)
•    رنگ سبز (نمادی از غول و هیولا)
شما عزیزان می‌توانید برای چیدمان دکور هالووین از این قبیل رنگ‌ها و ترکیب آنها استفاده کنید. برای جشن هالووین لوازم دکوری خاصی نیز تهیه می‌شود که در موارد بعدی به آنها اشاره می‌کنیم.

استفاده از ساقه گندم و ذرت خشک

مردم از باستان تا به امروز در پایان فصل برداشت محصولات به واسطه ساقه‌های گندم و ذرت خشک، اشکال خاصی درست می‌کردند. به عنوان مثال از آنها برای درست کردن آویزهای زینتی و مخوف یا به عنوان دسته گل و آویز درب استتفاده می‌کردند. شما نیز می‌توانید از این قبیل وسایل دکور جشن هالووین را آماده کنید.

مقاله مرتبط: آشنایی با آداب و رسوم جشن هالووین

مناسب‌ترین تم‌ها برای جشن هالووین

آیا دسترسی به ساقه گندم و ساقه خشکیده ذرت در زندگی مدرن و شهری امروزی برای شما میسر است؟ بدون شک پاسخ شما منفی است. نگران نباشید شما می‌توانید تم مناسبتی مخصوص جشن هالووین را از تشریفات مومنتاپ خریداری کرده و برای تزیین و دکور از آنها استفاده کنید. رایج‌ترین تم‌های جشن هالووین به شرح زیر است:

تم ارواح

از آنجایی که در فرهنگ غرب معتقداند ارواح در جشن هالووین به کنار خانواده‌های خود برمی‌گردند استفاده از تم ارواح بسیار خوشایند و از طرفی ترسناک و هیجان‌انگیز است. لازم به ذکر است که شما می‌توانید از ترکیب تمامی تم‌ها و لوازم دکوری برای تزیینات جشن هالویین استفاده کنید.

ماسک‌های جشن هالووین

یکی از مهمترین ملزومات جشن هالووین استفاده از انواع ماسک و صورتک است. ماسک‌هایی با تم جشن هالووین وجود دارند که بسیار مخوف و ترسناک هستند و استفاده از آنها رایج است. شما عزیزان می‌توانید تنوع خاصی از این ماسک و صورتک‌های هالووینی را خریداری کنید.

مقاله مرتبط: چگونه جشن هالووین را برگزار کنیم؟

تم اسکلت

یکی از تم‌های ترسناک دیگری که در این جشن مورد استقبال افراد قرار می‌گیر تم اسکلت است. شما می‌توانید استند اسکلت خریداری کنید. برخی از این مدل تم‌ها شبیه سازی شده و دقیقا مشابه اسکلت انسان بوده و زیبایی بصری حیرت‌انگیزی دارند. یک استند معلق اسکلت می‌تواند هیجان جشن شما را چندین برابر کند.

تم عنکبوت

بهترین تم های هالووین

تار عنکبوت نیز یکی از نشانه‌های مکان مخوف و ترسناک است. تم عنکبوت نیز برای آماده سازی دکور جشن هالووین ضروری و مورد نیاز است. عروسک‌های کوچک عنکبوت که به صورت آویز هستند نیز به شدت مورد استقبال افراد قرار می‌گیرند.

مقاله مرتبط: فینگرفود و خوراکی های مخصوص جشن هالووین

گربه سیاه و خفاش

گربه سیاه از آنجایی که نماد بدشانسی است و نشانگر ساحره‌ها است به شدت مورد استقبال افراد در جشن هالووین قرار می‌گیرد. خفاش نیز چون نماینگر محیط‌های بسیار ترسناک و مخوف است، گزینه مناسبی برای دکور جشن هالووین است.

کدو تنبل هالووین

مهمترین دکور جشن هالووین کدو تنبل است. افراد معمولاً تعدادی کدو تنبل را تزیین کرده و به شکل مخوف زینت می‌بخشند و داخل آن شمع یا ریسه نورانی قرار داده و در دکور جشن هالووین استفاده می‌کنند.

از کجا لوازم مورد نیاز جشن هالووین تهیه کنیم؟

اگر برگزاری جشن هالووین برای شما حائز اهمیت بوده و نمی‌دانید از کجا لوازم مورد نیاز دکور هالووین را خریداری کنید، نگران نباشید. مومنتاپ هر آنچه که برای تم هالووین و تزیینات خاص آن نیز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید پکیج طراحی دکور و اجرای تم هالووین را از مومنتاپ سفارش دهید. لازم به ذکر است که برگزاری جشن تولدِ متولدین 9 آبان به سبک جشن هالووین و با این تم نیز مهیج و منحصر به فرد است. برای دریافت راهنمایی های بیشتر شما میتوانید به صفحه خدمات مومنتاپ مراجعه کنید.

مقاله مرتبط: کجا هالووین را جشن بگیریم؟

جمع‌بندی

میدواریم مطالب عنوان شده برای شما عزیزان مفید بوده باشد. با توجه به نکات گفته شده می‌توانید بهترین تم و دکور مناسبتی  را برای جشن هالووین آماده کرده و در کنار خانواده و دوستان خود لحظات شاد و هیجان‌انگیزی داشته باشید. فراموش نکنید که مومنتاپ در برگزاری هر جشن و مناسبتی همراه شما است.

برچسب ها :
  • جشن هالوین
  • هالوین
نظر خود را بنویسید...