آشنایی با آداب و رسوم جشن هالووین
`

آشنایی با آداب و رسوم جشن هالووین

193
11 ماه پیش
0

در جشن هالووین چه کارهایی انجام می دهند؟

هالووین از جمله جشن های سنتی است که در کشورهای غربی برگزار می شود. البته چند وقتی است که هالووین در کشورهای دیگر نیز بسیار رایج شده که ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. آداب و رسوم جشن هالووین در دسته بندی های متعددی جای می گیرند و برای اینکه روند برگزاری شما کیفیت بالایی را داشته باشد، نیاز است تا به تمامی آن ها توجه داشته باشید. به همین علت قصد داریم تا در این مطلب شما را با کارهایی که در جشن هالووین انجام می شوند، آشنا کنیم. پس تا انتهای این مطلب دنبال کننده ما باشید.

مهم ترین آداب و رسوم جشن هالووین چیست؟

جشن هالووین دارای آداب و رسوم مختلفی بوده و افراد در 31 اکتبر دور هم جمع می شوند تا این روز را جشن بگیرند. در ادامه قصد داریم تا این آداب و رسوم را با شما در میان بگذاریم تا اگر قصد برگزاری جشن هالووین را داشته باشید، بتوانید راحت تر برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. همراه ما باشید.

برای جشن خود باید لباس انتخاب کنید

در ابتدا آداب و رسوم به این شکل بود که افراد لباس های سیاه به تن می کردند و با آرایش سیاهی که انجام می دادند، سعی در فریب دادن ارواح شیطانی داشتند. ولی امروزه شیوه آن تغییر کرده است و افراد تنها لباس های ترسناک به تن می کنند. لباس ها تنها باید تم ترسناک داشته باشند و رنگ آن ها تفاوتی ندارد.

انتخاب لباس جشن هالووین

از آداب و رسوم جشن هالووین می توانیم به قاشق زنی اشاره کنیم

قاشق زنی را می توانیم در بین سنت هایی جای دهیم که بین کودکان بسیار محبوب است. در واقع کودکان در این جشن می گویند: "هدیه بده وگرنه شیطنت می کنیم" از این طریق سعی می کنند تا از افراد بزرگتر هدیه خود را دریافت کنند. در این جشن کودکان همراه با خود یک سبد دارند و شکلات و آبنبات هایی که در این راه دریافت کرده اند را در داخل سبد قرار می دهند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید این رسم برگرفته شده از روز مقدسین است. در این روز فقرا و نیازمندان به در خانه افراد مرفه تر می رفتند و درخواست غذا می کردند. اگر فردی کمک نمی کرد بر این باور بودند که ارواح خبیثه به داخل خانه آن ها نفوذ می کرد. از این رو تمامی افراد سعی می کردند تا این اعتقاد را همواره پابرجا نگه دارند و حالا در قالب جشن هالووین برگزار می شود.

شقا زنی

کدو نارنجی رنگ نیز از دیگر آداب و رسوم است

آداب و رسومی که در جشن هالووین وجود دارند، تنها به همین موارد ختم نشده و شامل گزینه های دیگر نیز می شوند. کدو نارنجی رنگ نمونه ای از این موارد به شمار می رود که چند قرن است با زندگی مردم عجین شده است. در این جشن داخل کدو را خالی می کنند و داخل آن شمع هایی رو قرار می دهند. سپس برای آن چشم و دهان طراحی می کنند تا بتوانند حالی ترسناک را به آن ببخشند. بزرگترین کدویی که تا به حال برای جشن هالووین تهیه شده است، دارای وزن 380 کیلوگرم بوده  و به سال 1993 بر می گردد.

از دیگر رسوم سیب بازی است

از دیگر آداب و رسوم جشن هالووین می توانیم به سیب بازی اشاره کنیم. این بازی مربوط به کودکان است. بدین صورت که یک ظرف بزرگ را از آب پر می کنند و در داخل آن سیب قرمز قرار می دهند. سپس کودکان باید تنها با استفاده از دهان سیب را گاز بگیرند. برای اینکه فضای رقابتی ایجاد شود، می توان جایزه هایی را تعیین کرد تا کودکان تلاش بیشتری را برای بازی کنند. البته بزرگسالان نیز می توانند این بازی را انجام دهند و به دوران شاد کودکی برگردند.

کارهای ترسناک انجام دهید

جشن هالووین به دلیل تم ترسناک و دارکی دارد، هیجان انگیز است. کارهای مختلفی وجود دارند که می توانند شما را هیجان زده کنند و از این طریق ضربان قلب شما را افزایش دهند. به عنوان مثال می توانید به مکان های ترسناک بروید، فیلم های ترسناک را دور هم تماشا کنید. همچنین می توانید دور هم جمع شوید و داستان های ترسناک را با یک دیگر به اشتراک بگذارید.

انجام کارهای ترسناک

با جالب ترین دانستی های جشن هالووین آشنا شوید

حالا که با مهم ترین آداب و رسوم که در جشن هالووین باید در نظر گرفته شوند آشنا شدید، شاید برای شما جالب باشد که چند دانستی جالب را نیز در رابطه با آن بدانید. اولین دانستنی در رابطه با عطسه است. هر فردی که در روز هالووین عطسه کند، افرادی که در آنجا هستند باید حتما عبارت خدا حفظت کند را تکرار کنند؛ چرا که به اعتقاد خیلی از افراد در هنگام عطسه کردن، روح از بدن خارج می شود. به همین علت از آنجایی که در این روز ارواح و شیاطین خبیث وجود دارند، ممکن است روح خارج شده از بدن شما را تسخیر کنند. پس نیاز است تا همواره این عبارت را تکرار کنید.

دیگر دانستی مربوط به حیوان عنکبوت است. بسیای از افراد وحشت زیادی از عنکبوت دارند ولی زمانی که دقیقا در جشن هالووین با عنکبوت روبه رو شدید، به هیچ عنوان نباید از آن هراس داشته باشید؛ چرا که به گفته خیلی از افراد بستگان و آشنایانی که فوت کرده اند، در شب جشن هالووین در قالب عنکبوت به دیدن شما می آیند و شما باید از این فرصت استفاده کنید.

آخرین دانستنی نیز در رابطه با کودکان است. افراد زیر 12 سال نباید از محدوده تعیین شده خارج شوند و فقط با اجازه خانواده خود می توانند این کار را به انجام برسانند. اگر کودکان به این قانون توجه نداشته باشند، در آن صورت از جانب خانواده جریمه هایی برای آن ها در نظر گرفته می شود.

دانستنی های جشن هالووین

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با آداب و رسوم جشن هالووین آشنا کنیم. این آداب و رسوم باعث خواهند شد تا بتوانید هیجان زیادی را در این شب تجربه کنید. البته موارد ذکر شده تنها بخشی از رسوم به شمار می روند. شما می توانید تحقیقات بسیار گسترده ای را در این زمینه انجام دهید تا از لذت بیشتری بهره ببرید. اگر قصد دارید تا درباره روند برگزاری این جشن اطلاعات بیشتری را به دست بیاورید، می توانید با مجموعه مومنتاپ تماس برقرار کنید. برای این امر کافیست از راه های ارتباطی درج شده در سایت استفاده کنید.

 

برچسب ها :
  • مهم ترین آداب و رسوم جشن هالووین، کدو نارنجی جشن هالووین، تماشای فیلم در جشن هالووین
نظر خود را بنویسید...