انتخاب گل با توجه به مناسبت جشن‌ها

انتخاب گل با توجه به مناسبت جشن‌ها

172
۱ سال پیش
0

انتخاب گل با توجه به مناسبت جشن‌ها

برای خرید گل مناسب برای جشن‌ها باید به چه نکاتی دقت داشت؟

آیا نوع گل در شکوه جشن‌ها موثر است؟

گل طبیعی برای مناسبت‌ها مناسب است یا مصنوعی؟

اگر روحیۀ لطیفی دارید، حتماً از انواع گیاه و گل‌های طبیعی استقبال می‌کنید. خرید و انتخاب گل متناسب با جشن‌ها کار آسانی نبوده و نیازمند دقت و توجه به نکاتی است. ما در این مقاله از وب‌سایت مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ انتخاب گل با توجه به مناسبت جشن‌ها خواهیم گفت.

چنانچه احساس می‌کنید که در انتخاب گل برای گل‌ آرایی مجالس خود مردد هستید، از مطالعه نکات و اجرای آن‌ها غافل نشوید. بدون شک گل آرایی دکور مجالس، شکوه جشن‌های شما را چندین برابر می‌کند.

نکات مهم برای انتخاب گل با توجه به مناسبت جشن‌ها

اگر گل آرایی و انتخاب گل با توجه به مناسبت یکی از اولویتهای شما است، حتماً به فاکتورهای زیر نهایت دقت را داشته باشید:

هدف خود را از انتخاب گل مشخص کنید.

در درجه اول لازم و ضروری است که بدانید برای چه نوع مجلسی قصد خرید گل و گل آرایی دارید. مثلاً گل آرایی مجلس و جشن عقد تفاوت‌هایی با گل آرایی جشن تولد داشته و نیازمند توجه به این تفاوت‌ها است.

گاهی ممکن است هدف و قصد شما صرفاً گل آرایی نبوده و تمایل به هدیه دادن گل به عزیزانتان را داشته باشید. در این شرایط نیز باید قادر به انتخاب بهترین و مناسب‌ترین مدل از گل باشید. در این شرایط بهتر است که به سلیقه شخص مقابل خود دقت داشته باشید.

بروز و مدرن باشید.

گل‌های مختلف قابل تغییر نبوده و همواره یک‌پارچه و ثابت هستند، مثلاً ماهیت گل رز بر اثر زمان یکسان است، اما نحوۀ گل آرایی همواره دستخوش تغییرات بوده است.

برای اینکه گل آرایی امتیاز مثبتی در مجالس و جشن‌های شما محسوب شود، لازم و ضروری است که از شیوه‌های نوین و متداول استفاده کنید. در نتیجه باید مدل‌های مختلف و بروز گل آرایی را مرور کرده و بهترین آن را برگزینید.

توجه به رنگ گل‌ها برای مراسم مختلف

هر گلی رنگ و بوی خاص خود را داشته و در جایگاه ویژه‌‌ای می‌تواند زیبا باشد. اگر بخواهید به شخصی باکس گل یا شاخه گل هدیه بدهید، شاید فاکتور رنگ به میزان اهمیت در گل آرایی مهم نباشد.

در این شرایط فارغ از توجه به سایر المان‌ها می‌توانید گل‌هایی به رنگ دلخواه خود خریداری کنید. در حالی که برای گل آرایی حتماً باید رنگ دکور و تم جشن و محیط برگزاری جشن‌ها را در نظر گرفته و سپس رنگ گل‌ها را انتخاب کنید.

داشتن تناسب و هارمونی سایر المان‌های جشن با گل آرایی ضرورت ویژه‌ای داشته و بهتر است که انتخاب گل و تزیینات مربوط به آن را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. لازم به ذکر است که مومنتاپ خدمات ویژه‌ای در این زمینه ارائه می‌دهد.

دقت در انتخاب متعلقات گل

اگر به طبیعت نگاهی داشته باشیم متوجه می‌شویم که انبوه گل‌ها همواره در کنار برگ، ساقه، سبز و ... بوده و به صورت تنها نیستند. در گل آرایی نیز نیازمند متعلقاتی برای آراستن گل‌ها هستید. به عنوان مثال باکس گل، سبد و یا گلدان گل جزء این متعلقات محسوب می‌شوند. نوع گل و متعلقات منتخب نیز باید باهم هارمونی و هماهنگی لازم را داشته باشند.

استفاده از گل‌های گلدانی سبز

معمولاً افراد از گل‌های شکفتخ بیشتر از گل‌های سبز آپارتمانی استقبال می‌کنند. در صورتی که این قبیل از گل‌ها می‌توانند جلوه ویژه‌ای به محیط برگزاری مراسم‌ها و جشن‌ها ببخشند. از طرفی این مدل از گل‌های گلدانی به هیچ عنوان پژمرده و خراب نشده و در طول مراسم‌ها نگران از بین رفتن و خراب شدن گل آرایی مجالس خود نخواهید بود.

آشنایی با معانی و نماد گل‌ها

هر گل بیانگر نماد و مفهوم خاصی است و برای انتخاب گل مجالس و جشن‌ها و گل آرایی باید به این مفاهیم دقت ویژه داشت. ما در این قسمت برخی از مهم‌ترین گل‌ها و نماد آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم که عبارت‌اند از:

  • گل آفتابگردان: این گل نماد زندگی و شادی جاودانه داشته و به معنای احترام و افتخار به شخص مقابل است. از این گل برای مراسم‌های مختلف مانند تولد، سالگرد ازدواج و ... می‌توان استفاده کرد.
  • گل آلاله: بیانگر حسن نیت بوده و معمولاً تنوع رنگی بالایی دارد. از این مدل گل در طیف‌های رنگی متنوع برای تمامی مجالس استفاده می‌شود.
  • گل آلسترومریا: نماد و بیانگر ثروت، خوشبختی و شانس است و برای آراستن دکور مجالس کاربرد دارد.
  • گل آماریلیس: نماد اعتماد به نفس، قدرت و زیبایی بوده و به مجالس شما زیبایی بخصوصی می‌بخشد.
  • گل آنتوریوم: بیانگر مهمان‌نوازی و نشاط بوده و در سبد گل‌های دکوری و گل آرایی کاربرد دارد.
  • گل ادریسی: تنوع رنگ این گل بالا بوده و هریک بیانگر مسئله و نماد خاصی است. مثلا ادریسی بنفش نماد ثروت است و از این گل برای مجالس عروسی نیز می‌توانید استفاده کنید.
  • گل ارکیده: ارکیده نماد عشق و محبت بوده و به وفور در گل آرایی و دکور مجالس ازدواج و عروسی مشاهده می‌شود.
  • گل رز: این گل نیز در طیف رنگ‌های مختلفی که دارد بیانگر مفاهیم خاصی است. مثلاً رز قرمز بیانگر عشق بوده و قابلیت استفاده در تمامی مجالس را دارد.

 

خرید گل‌هایی با ماندگاری بالا و کیفیت مطلوب

بهتر است که برای گل آرایی محیط از گل‌های طبیعی استفاده کنید، زیرا زیبایی آن‌ها به مراتب بیشتر است. برای انتخاب گل‌های طبیعی باید کیفیت گل‌ها را اولویت قرار داده و از آن‌ها به نحوی مراقبت کنید که پایان مجالس و جشن‌ها پژمرده نشوند.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله از وب‌سایت مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ نحوه انتخاب گل مناسب برای جشن‌ها و مجالس مختلف گفتیم. حال با توجه به نکات عنوان شده مبی‌توانید تاثیرات شگفت انگیزی بر گل آرایی مجالس و جشن‌های خود داشته و جشن‌های باشکوهی برگزار کنید.

اگر قصد برگزاری جشن و مجالس خاصی را داشته و به دلیل عدم وجود زمان کافی نمی‌توانید شخصاً برای خرید گل و گل آرایی اقدام کنید، نگران نباشید. با اعتماد به مجموعه مومنتاپ ضمن اینکه می‌توانید صفر تا صد برگزاری جشن‌های خود را به مومنتاپ بسپارید، برای گل آرایی، خرید گل و مسائلی از این قبیل نیز آسوده خاطر باشید. مومنتاپ خالق لحظاتی خاص و به یادماندی برای شما عزیزان است.

برچسب ها :
  • گل
  • جشن‌
نظر خود را بنویسید...