کتاب های مناسب برای هدیه دادن

کتاب های مناسب برای هدیه دادن

299
۲ سال پیش
0

کتاب های مناسب برای هدیه دادن

برایم کتابی بخوان

کتابی که هر واژه اش عطر مخصوص دارد

 و هر صفحه اش ابتدای بهار است

 و هر فصلش، شاخه ای از رسیدن...

 حتماً می دانید که یکی از ارزشمندترین هدیه هایی که در دنیای اطراف ما وجود دارد، کتاب است، کتاب ها می توانند یک دوست واقعی برای هر فردی باشند، کتاب مثل یک اقیانوس بیکران است که بسیاری از ناشناخته‌ها را به شما نشان می دهد و هر کس به سلیقه ای که دارد دل به زبان کتاب می‌سپارد.

شاید بشود گفت که کتاب ها قطاری هستند که ما را با خود هم سفر می کنند پس چقدر خوب است که با کتاب خواندن زندگی تان را تغییر دهید و با کتاب هدیه دادن زندگی هایی را تغییر دهیم.

به همین بهانه در این مقاله به مناسب ترین کتاب ها برای هدیه دادن می پردازیم تا بتوانید از آن ها استفاده کرده و به نزدیک ترین آدم های زندگی تان هدیه دهید.

 

 

 

ایده های از بهترین کتاب ها

اگر کتابی را که انتخاب می کنید یک کتاب مناسب و خوب باشد می تواند شما را با دنیایی متفاوت آشنا کند و ایده‌های جدیدی را در ذهن شما به وجود آورد یا حتی اطلاعاتی که از آن بی خبر بوده اید را به شما بدهد برای همین است که کتاب می تواند یک دوست و همراه باشد و بهترین گزینه برای هدیه دادن است. قطعاً کتاب هدیه ارزشمندی است و بهتر است قبل از اینکه کتابی را برای هدیه دادن انتخاب کنید از سلیقه طرف مقابل تان آگاهی یابید زیرا تعدادی از افراد به شعر علاقه دارند و تعدادی به رمان و بعضی نیز به کتاب های تاریخی، فلسفه و منطق علاقه‌مند هستند پس ابتدا حتماً از علاقه فرد مقابلتان آگاه شوید.

تحقیقاتی که برای مطالعه کتاب به عمل آمده است، نشان می‌دهد که مطالعه کتاب می‌تواند سطح استرس و اضطراب در بدن را کم کرده و همچنین باعث جلوگیری از افسردگی می شود پس با خریدن یک کتاب به عنوان هدیه، آرامش را به کسی که دوستش دارید، ببخشید.

 در ادامه ۸ کتاب که مناسب هدیه دادن هستند به شما پیشنهاد می شود.

 

کتاب 21 درس برای قرن 21

در سال ۲۰۱۸ اولین بار کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱ اثر یووال نوح هراری منتشر شد که درباره مهمترین مسائل روز دنیا برای آینده ای ناشناخته صحبت می کند. در این کتاب به شما می‌گوید که کامپیوترها و ربات ها چگونه معنای انسان را تغییر می دهند،  به شما یاد می‌دهد که چگونه با اخبار جعلی مقابله کنید و به شما می گوید که ملت ها و مذاهب با هم در ارتباط هستند یا نه؟ و حتی به شما می‌گوید که به فرزندان خودتان چه چیزی را بیاموزید و بسیاری از موارد دیگر که می تواند برای تان روشن کننده خیلی از مسائل باشد.

 بعضی از فصل ها در این کتاب در مورد کار، جنگ، ملی گرایی، دین، مهاجرت، تحصیل و غیره است در واقع در این کتاب مسائل سیاسی، فناورانه، اجتماعی و غیره با هم آمیخته شده اند و حتی در این کتاب به درکی از جمله « از کجا آمده ایم به کجا می رویم» نیز خواهید رسید.

بخش هایی از این کتاب:

گم گشتگی باعث شده در شرایطی آخرالزمانی فکر کنند، گوی شکسته تاریخ، در پایان خوشی که برایش تصور می شد، می تواند فقط به عنوان پرتاب آن به سوی آرماگدون معنا شود.

مغز،  ناتوان در واقعیت آزمایی، دو دستی به سناریوهای مصیبت‌بار می چسبد. مثل کسی که تصور می کند سردرد بدی دارد، اما تشخیص داده می شود که تومور مغزی کشنده ای دارد، بسیاری از لیبرال ها می ترسند برگزیت و ریاست جمهوری ترامپ نشانه پایان تمدن بشری باشد.

 

 

من زنم پس حرف می زنم

کتاب من زنم پس حرف می زنم اثر کریستینا دالچر، در سال ۲۰۱۸ منتشر شد این کتاب رمان گونه فمینیستی است.

 در این کتاب شاهد داستان فراموش ‌نشدنی زنی هستیم که برای محافظت از خود و دخترش کارهای عجیبی انجام می دهد. این کتاب یک رمان فوق‌العاده‌ای است که روایت کننده اتفاقات ایالت متحده می باشد و شخصیت اصلی آن ژان مک کللان است.

در این کتاب همه زنان و دختران آمریکایی دستبندی به آن ها وصل شده است که اگر گفتارشان از ۱۰۰ کلمه بیشتر شود شوکه الکتریکی مرگباری به آن ها وارد خواهد شد. در این کتاب به زنان اجازه کار کردن، خواندن و نوشتن نمی دهند. ژان که نگران آینده فرزندان خود است، شروع می‌کند تا با انجام هر کاری آزادی خودش را پس بگیرد.

بخش هایی از کتاب:

فکر کنید اگر دادگاه ها زمان را به عقب برگردانند شما و دخترهای تان کجا خواهید بود؟ به شرایطی که ممکن است در جامعه برای ما به وجود بیاید فکر کنید. به این فکر کنید که یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید در هیچ چیزی، تاکید می کنم در هیچ چیزی حق اظهار نظر ندارید. بعد از هر کدام از کلمه های آخری کمی صبر می کند، دندان هایش به هم ساییده می شوند. 

 

 

دختر تحصیل کرده

تارا وستوور تاریخ نگار و نویسنده ای است که کتاب دختر تحصیل کرده را در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. این کتاب درباره خاطره های خود نویسنده تا سن ۳۰ سالگی است که از تحصیل دور افتاده و برای اینکه بتواند ادامه تحصیل دهد خانواده خود را ترک می کند و به کمبریج می رود.

 اولین باری که تارا به کلاس درس رفت ۱۷ ساله بود و پدرش اعتقاد داشت، آموزش خطری جدی برای زندگیش محسوب می شود بنابراین اجازه نداد که تارا تحصیلش را ادامه دهد حتی پدرش به پزشک و مراکز درمانی نیز بی اعتماد بود بنابراین تارا هیچ وقت به پزشک مراجعه نکرد و تمام بیماری های شان با طب سنتی و در خانه درمان می شد. در میان تمام این گیر و دار های خانواده، تارا تصمیم می گیرد سبک جدیدی را در زندگی‌اش به وجود آورد و شروع به خواندن ریاضیات می کند، او در یکی از آزمون‌ها شرکت کرده و در دانشگاه بریگهام یانگ پذیرفته می شود.

در سال ۲۰۲۰ این کتاب از پرفروش ترین کتاب های غیرداستانی بود.

 در سال ۲۰۱۹ برنده جایزه  الکس شد و دو جایزه دیگر از حلقه ملی منتقدان دریافت کرد.

بخش هایی از کتاب:

عملکردم در درس تئوری موسیقی خوب بود ولی در انگلیسی دست و پا می زدم. معلم زبانم گفت که در نوشتن استعداد دارم ولی زبان نگارشم به طرز نامانوسی رسمی و قلمبه سلمبه است. به اون نگفتم نوشتن و خواندن را از طریق خواندن کتاب مقدس مورمون و خطابه های جوزف اسمیت و بریگم یانگ آموخته ام. گرچه مصیبت اصلی ام درس تمدن غرب بود.

کتاب نیمه فراری، عمارت هلندی، مستطاب آشپزی، انعطاف پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی، شرکت، از دیگر کتاب های مناسب هدیه دادن می باشند.

 

 

 

برچسب ها :
  • کتاب،ایده هدیه،تولد
نظر خود را بنویسید...