جشن تعیین جنسیت چیست و چگونه برگزار می شود؟

جشن تعیین جنسیت چیست و چگونه برگزار می شود؟

6156
۳ سال پیش
0

جشن تعیین جنسیت چیست و چگونه برگزار می شود؟ 

با گذشت زمان جشن ها و مراسم های متفاوتی با بهانه های مختلف در جامعه بشریت شکل گرفت که به صورت های مختلف برگزار می شوند.
 از جمله این جشن ها می توان: به جشن تولد، سالگرد ازدواج، جشن فارغ التحصیلی، جشن دندونی، جشن سن تکلیف و جشنی که در این اواخر مد شده است یعنی جشن تعیین جنسیت اشاره کرد. 
حال در این مقاله به جشن تعیین جنسیت و چگونگی برگزاری آن می پردازیم. 

از جشن تعیین جنسیت چه می دانید؟ 

حتماً شما هم این روزها فیلم های زیادی را در شبکه های مجازی دیده اید که در آن زوج های جوان بادکنک هایی را منفجر می کنند که بعد از آن با رنگ های صورتی و یا آبی متوجه جنسیت فرزندشان می شوند یا در جشن شان از یک اگزوز هایی غول آسا استفاده می کنند که دود های صورتی و آبی را در فضا منتشر می‌کند.
این جشن که به جشن تعیین جنسیت معروف می باشد می تواند ذوق و هیجانی را برای والدین به وجود آورد.
 اما این جشن تعیین جنسیت چیست؟ 
زمانی که والدین یک مهمانی را می گیرند تا جنسیت فرزندشان را به دیگران اطلاع دهند به این گونه مراسم جشن تعیین جنسیت گفته می شود که در این مراسم پدر و مادر از جنسیت فرزند اطلاعی ندارند و بعد از ترکاندن بادکنک با دیدن رنگ صورتی و یا آبی متوجه جنسیت فرزندشان می شوند.
به این صورت که رنگ آبی نشان دهنده جنسیت پسر و رنگ صورتی نشان دهنده جنسیت دختر است. 

همچنین شما میتوانید برای مطالعه مقاله بهترین بادکنک آرایی جشن تعیین جنسیت با مجله ما همراه باشید.

سه ایده برای برگزاری جشن تعیین جنسیت: 

دکور جشن تعیین جنسیت زیبا

در کل سه ایده برای برگزاری جشن تعیین جنسیت برای فرزندانتان وجود دارد که در این قسمت به این سه مورد اشاره می کنیم: 
•    می تواند این جشن به این صورت باشد که والدین جنسیت فرزندشان را می دانند اما مهمان هایی که به این جشن دعوت شدند از این موضوع بی خبر هستند. 
•    یا برای سوپرایز کردن والدین می‌توانید به این صورت جشن را برگزار کنید که همه مهمان های دعوت شده جنسیت را می دانند و فقط والدین بی اطلاع هستند. 
•    یا اگر می خواهید یک جشن هیجان انگیز را داشته باشید بهتر است که والدین و مهمان ها هیچ کدام از جنسیت فرزند مطلع نباشند. 
شما می توانید با استفاده از هر کدام از این ایده ها یک جشن متفاوت و خاص تری را تجربه کنید. حال با ما بمانید تا به شما بگوییم که چرا باید جشن تعیین جنسیت گرفت. 

چرا باید جشن تعیین جنسیت گرفت؟ 

کاپ کیک های جشن تعیین جنسیت

معمولاً دلایل فراوان و مختلفی برای گرفتن یک جشن تعیین جنسیت وجود دارد گاهی اوقات ممکن است که والدین بخواهند تا یک دورهمی کوچکی را برای جمع کردن خانواده و دوستان خود فراهم کنند و خبر بارداری خودشان را به آن ها بدهند. 
قطعاً به دنیا آمدن یا در راه بودن یک فرد جدید می تواند شادی و نشاطی را به وجود آورد و چه خوب اگر این شادی را با سایر نزدیکان خود قسمت کنیم. 
همان طور که می دانید افراد زیادی هم هستند که با چنین جشن‌هایی مخالفت می کنند و بهتر است به آن ها بگوییم که اگر در گذشته چنین جشن هایی رواج نداشته است به دلیل این بوده که وسایل تعیین جنسیت جنین در آن زمان به راحتی در دسترس همه قرار نمی گرفته است و شاید دلیل اینکه در گذشته چنین جشنی نبوده می تواند همین باشد اما امروزه شاهد پیشرفت تکنولوژی بوده ایم و می بینیم که هر مادر می تواند جنسیت فرزند خود را درون رحم از هفته ۸ بارداری بفهمد.
 برای تشخیص جنسیت جنین در درون رحم مادر معمولا راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها سونوگرافی و دیگری تست سل فری دی ان ای می باشد.
 سونوگرافی ها را در طی هفته های ۱۸ تا ۲۰ بارداری انجام می شوند و اگر مادری تحمل این را نداشته باشد که تا این مدت صبر کند می تواند در هفته هشت بارداری تست سل فری دی ان ای بدهد.
میزان خطا در این تست بسیار پایین است و میزان صحیح بودن آن حدوداً ۹۹.۱ درصد می‌باشد.
روند این ازمایش به این صورت است که اول شما باید کیت آزمایش خون را به صورت آنلاین سفارش دهید.
 سپس در آزمایشگاه نمونه خون مادر جمع‌ آوری می‌شود.
 گزارش تجزیه و تحلیل جنسیت جنین در کمتر از ۷۲ ساعت قابل دریافت خواهد بود پس با خیال راحت می توانید از جنسیت فرزندتان مطلع شوید. 

چگونگی برگزاری جشن تعیین جنسیت؟ 

چگونگی برگزاری جشن تعیین جنسیت

برای اینکه بتوانید یک جشن تعیین جنسیتی متفاوت را برگزار کنید می‌توانید ایده های متفاوتی را اجرا کنید مثلاً بیایید به جای رنگ صورتی و آبی از رنگ های سبز و یا نارنجی متناسب با کروموزوم ها استفاده کنید.
 می توانید یک بادکنک را با کاغذ های ایکس(کروموزومx ) و یا کاغذ های مربوط به کروموزوم Y پر کنید و اگر فرزندتان دوقلو است در هر دو بادکنک این دو را قرار دهید.
سپس از مهمان ها بخواهید تا کروموزوم های فرزندتان را حدس بزنند آن موقع به دو تیم دختر و پسر تقسیم می‌شوند و در نهایت با ترکاندن بادکنک، تیمی که جنسیت درست را حدس زده باشد برنده است. 
به این گونه می توانید هیجان را در بین مهمان های تان بیشتر کنید و کمی متفاوت تر باشید. 

همچنین شما میتوانید برای مطالعه مقاله بهترین ایده سوپرایز جشن تعیین جنسیت با مجله ما همراه باشید.

زمان مهمانی؟ 

شاید با خود بگویید که بهترین زمان برای برگزاری جشن تعیین جنسیت می تواند کی باشد؟ 
وقتی که شما در پایان هفته شانزدهم با کمک سونوگرافی تعیین جنسیت را انجام دادید و یا اینکه در هفته یازدهم با کمک تست سل فری توانستید جنسیت فرزندتان را تشخیص دهید بهتر است دیگر تدارکات جشن را فراهم کنید. 
بارداری یک دوره ۹ ماهه سرشار از حس تازگی، انتظار، شادی و هیجان می باشد.
این دوره می‌تواند ویژگی های جدیدی را درون شما به وجود آورد، شما می توانید تمام این هیجانات را در جشن تعیین جنسیت با نزدیک ترین آدم های زندگیتان شریک شوید. برگزاری یک جشن تعیین جنسیت لاکچری را به تشریفات مومنتاپ بسپارید . 
امیدواریم که از این جشن نهایت لذت را ببرید و در آینده‌ای نه چندان دور از آن به عنوان یکی از ماندنی ترین جشن ها برای فرزندتان یاد کنید. 
 

برچسب ها :
  • تعیین جنسیت، جشن،دکور و دیزاین
نظر خود را بنویسید...