بایدها و نبایدهای برگزاری جشن تولد در فضای باز

بایدها و نبایدهای برگزاری جشن تولد در فضای باز

182
۱ سال پیش
0

بایدها و نبایدهای برگزاری جشن تولد در فضای باز

  • آیا برای برگزاری جشن تولد در فضای باز آمادگی دارید؟
  • به چه المان‌هایی برای جشن تولد در محیط باز باید توجه داشت؟
  • هزینه برگزاری جشن تولد در فضای باز بیشتر است یا محیط سرپوشیده؟

 

اگر سوالات عنوان شده برای شما نیز مهم بوده یا سوالات دیگری در زمینۀ نحوۀ برگزاری جشن تولد در محیط باز دارید به مطالب مهمی که در این مقاله ارائه می‌دهیم دقت داشته باشید. در این مقاله از وب‌سایت مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ باید و نبایدهای برگذاری جشن تولد در محیط باز خواهیم گفت.

بایدها و نبایدهای برگزاری جشن تولد در فضای باز1

صفرتا صد برگزاری جشن تولد در محیط باز

شاید در نگاه اول برگزاری جشن تولد در فضای باز به مراتب آسان‌تر از برگزاری جشن در محیط سرپوشیده باشد، اما اینگونه نیست. بهتر است قبل از اقدام به برگزاری جشن در این قبیل از محیط‌ها کلیۀ جوانب را در نظر بگیرید تا جشنی بی‌نظیر داشته باشید. این نکات مهم به شرح زیر هستند.

بررسی بودجه برگزاری جشن

قبل از اقدام به تدارکات جشن تولد در وهله اول باید بدانید که برای این جشن تا چه مقدار هزینه حاضر به پرداخت هستید. مثلاً برگزاری جشن تولد در فضای باز نیازمند هزینه‌ای برای رزرو محیط باز است. از طرفی اگر همین جشن تولد را در منزل خود برگزار کنید، از بابت این هزینه هیچ جای نگرانی ندارید. انتخاب اینکه کجا جشن تولد بگیرید، کاملاً شخصی و سلیقه‌ای است و به شما و میزان هزینه‌ای که مایل به پرداخت هستید، بستگی دارد.

از مقایسه محیط‌ها و فضای مناسب برگزاری جشن تولد نترسید!

گاهی اوقات افراد برای برگزاری جشن تولد هدف مشخصی دارند، اما تردید آنها در زمینۀ انتخاب محل مناسب است. اگر برگزاری جشن تولد در فضای باز انتخاب قطعی شما است باید به مواردی دقت کنید. به عنوان مثال حتماً در مدت زمان حداقل یک ماه قبل از برگزاری جشن، محل مناسب را انتخاب کنید.

در این مرحله پیشنهاد ما برای شما عزیزان مقایسه است. یک لیست از انتخاب‌های خود تهیه نمایید و سپس با بستگان نزدیک، مادر یا همسر خود مشورت کنید. برای مقایسه محیط‌های منتخب توجه به موارد زیر ضروی است؟

  • فضای محیط؛
  • سهولت در دسترسی به محیط؛
  • هزینه برگزاری جشن تولد در محیط؛
  • نورپردازی محیط؛
  • و سایر موارد.

لازم به ذکر است که مقایسه محیط‌های مختلف با یکدیگر حقایق را با جدیت بیشتری روشن می‌کند و در انتخاب محیط باز برای برگزاری جشن تولد به یقین رسیده و تردیدها را پشت‌سر می‌گذارید.

بایدها و نبایدهای برگزاری جشن تولد در فضای باز2

توجه به فصل برگزاری جشن تولد

بهترین فصول برای برگزاری جشن تولد در فضای باز بهار و تابستان است. البته این به این معنا نیست که نمی‌توانید در فصل پاییز در محیط باز جشن تولد بگیرید! انتخاب محیط به عهدۀ شخص شما است، حتی اگر تصمیم نامعقولی بگیرید! اما توصیه می‌کنیم به راحتی مهمان‌ها و آب و هوای فصول دقت داشته باشید. برخی از سالن‌های برگزاری مجالس دارای باغ و محوطه بیرونی زیبایی هستند و در صورت دلخواه می‌توانید مدتی از جشن را در این محیط‌ها سپری کنید. لازم به ذکر است که بدون هماهنگی به مسئولین مربوطه اقدامی نکنید.

از طرفی برخی از محیط‌های برگزاری جشن تولد دارای آلاچیق‌های ویژه‌ای هستند که برای برگزاری جشن در فصل پاییز نیز بسیار مناسب‌اند. در نتیجه با در نظر گرفتن شرایط جویی می‌توانید در تاریخ جشن و محیط مناسب بهترین جشن تولد را بگیرید.

تناسب ظرفیت محیط و تعداد مهمان‌ها

یکی از بایدهای ضروری که برای برگزاری جشن تولد در فضای باز باید در نظر داشته باشید، ظرفیت محیط است. در نتیجه بهتر است تعداد مهمان‌های خود را مشخص کرده و یک لیست دقیق تهیه کنید. حال با توجه به تعداد مهمان‌ها می‌توانید فضایی متناسب برای برگزاری جشن تولد در نظر بگیرید. اگرخواستار برگزاری جشن خودمانی وصمیمی در فضای باز هستید، بهتر است از رزرو محیط‌های بسیار بزرگ خودداری کنید.

نورپردازی محیط باز

یکی از مهمترین المان‌ها برای انتخاب محیط برگزاری جشن تولد در فضای باز، توجه به نحوۀ نورپردازی است. عامل نورپردازی ضمن اینکه فضای محیط را بهبود می‌بخشد، منجر به افزایش کیفیت فیلم و تصاویر جشن تولد نیز می‌شود. نور محیط نباید تک رنگ باشد. بهتر است از ترکیب نور زرد و سفید استفاده شود. از طرفی در محیط‌های باز استفاده از ریسه‌های رنگی برای آراستگی دکور نیز بسیار مناسب است.

بایدها و نبایدهای برگزاری جشن تولد در فضای باز3

ساعت برگزاری جشن تولد در فضای باز

ساعت برگزری جشن تولد در فضای باز ارتباط مستقیمی با نورپردازی دارد. مثلاً در فصل پاییز که هوا به سرعت تاریک می‌شود نورپردازی حائز اهمیت است. حتماً قبل از برگزاری جشن وضعیت جویی را با توجه به ساعت برگزاری جشن بررسی کنید. از طرفی توصیه می‌کنیم تایمی را برای جشن تولد در نظر بگیرید که افراد در ترافیک نبوده و هرچه زودتر قادر به شرکت در جشن تولد باشند.

چیدمان صندلی‌های و میز پذیرایی

مهمان‌هایی که به جشن تولد شما می‌آیند لایق احترام و توجه‌اند. در نتیجه نحوۀ چیدمان میز و صندلی‌ها بسیار مهم است. بهتر است که محلی را برای رفت و آمد در نظر گرفته و به واسطه چیدن صندلی‌ها کلیۀ مسیرهای رفت و آمد را مسدود نکنید. از طرفی به هیچ عنوان پشت درختان، ستون و لوازم دکوری صندلی قرار ندهید، زیرا مانع دید مهمان‌ها می‌شود.

آراستگی و زیبایی محیط باز برای برگزاری جشن تولد

 

به جرأت می‌توان گفت که مهمترین فاکتور برای برگزاری جشن تولد در فضای باز توجه به آراستگی و دکوراسیون محیط است. هماهنگی رنگ میز و صندلی‌ها و تم جشن تولد به شدت حائز اهمیت است. برگزاری جشن تولد در فضای باز به این معنا نیست که از تم جشن تولد غافل شوید.

خوشبختانه قابلیت اجرای تم‌های خاص بادکنکی در محیط‌های باز به مراتب بیشتر بوده و آراستگی دکور را چندین برابر می‌کند. از طرفی توصیه می‌کنیم که از اهمیت گل‌آرایی محیط برگزاری جشن تولد نیز غافل نشوید. یکی از امتیازهای منحصر به فردی که برگزاری جشن تولد در محیط باز برایتان به همراه دارد، استفاده از نورافشانی و آتش‌بازی است. طبق حسن سلیقه‌تان می‌توانید از این آیتم خاص نیز استفاده کنید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

از همراهی شما بسیار خشنودیم و امیدواریم مطالب عنوان شده برایتان مفید باشد. در این مطلب از سایت مومنتاپ بایدها و نبایدها و هر آنچه که لازم بود دربارۀ برگزاری جشن تولد در فضای باز بدانید، برای شما شرح دادیم. کافی است به موارد نامبرده دقت داشته و بهترین جشن تولد را برای عزیزان خود برگزار نمایید.

برچسب ها :
  • جشن تولد
  • جشن تولد در فضای باز
نظر خود را بنویسید...