چرا جشن فارغ التحصیلی مهم است؟

چرا جشن فارغ التحصیلی مهم است؟

1088
۲ سال پیش
0

شاید فکر کنید یکی از شیرین ترین جشن ها، جشن تولد یا جشن تعیین جنسیت و یا حتی جشن دندون برای یک نوزاد تازه متولد شده باشد اما گاهی اوقات جشن فارغ التحصیلی می تواند به عنوان یکی از شیرین ترین جشن ها شناخته شود.
 قطعا شما هم این جشن را تجربه کرده‌اید و یا اینکه در آینده ای نه چندان دور با آن روبرو خواهید شد حال فرض کنید که بعد از کلی درس خواندن و گذراندن چهار سال سخت و متوالی اکنون می توانید نتیجه کارتان را با والدین و نزدیکان خود شریک شوید قطعاً شیرینی این جشن کمتر از به دنیا آمدن یک نوزاد نخواهد بود.
در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما بگویم که چرا جشن فارغ التحصیلی مهم است؟

جشن فارغ التحصیلی چیست؟

جشنی که هر دانشجویی بعد از اتمام دوران تحصیل، خود را برای آن آماده می کند و در آن سوگند یاد می‌کند که بهترین فرد برای جامعه خود باشد را جشن فارغ التحصیلی می گوییم. در این جشن افراد لباس های مخصوص جشن فارغ التحصیلی را به تن می کنند و با همکلاسی های خود یک روز خاطره انگیز را به وجود خواهند آورد.

اما چرا لباس فارغ التحصیلی به تن می کنیم؟

از گذشته تا به امروز هر جشنی شیوه ها و رسم و رسومات خاص خودش را داشته و قطعاً جشن فارغ التحصیلی نیز از این قاعده مستثنا نیست و یکی از سنت های همیشگی این جشن بر تن کردن لباس خاص فارغ التحصیلی می باشد که یکی از نمادهای دلچسب برای هر دانشجو است.
همانطور که در بالا اشاره شد یکی از نمادهای دل انگیز در جشن فارغ التحصیلی لباس آن می باشد.
 کلاه های کجی که بر روی سر می گذارند نشان دهنده شور و نشاط جوانی است همچنین لباس ها در هر دوره فارغ التحصیلی رنگ و مدل های متفاوتی دارند مثلاً دانشجویانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند لباس های مشکی با روبان قرمز به تن می کنند.
 معمولاً مدل این لباس ها هیچ تفاوتی بین دختر و پسر ندارد و همه آن ها شبیه به یکدیگر هستند، جنس آن ها را از ساتن براق تهیه می کنند و در نهایت یکی از خصوصیات جالب این لباس، کلاه شان می باشد که در واقع هویت یک فرد فارغ التحصیل را به نمایش می گذارد.

نحوه برگزاری جشن فارغ التحصیلی

شما هم می دانید که یکی از بهترین رویدادهای هر فردی در زندگی، رسیدن به یک مرحله بالاتر است و جشن فارغ التحصیلی، وصل کننده مرحله قبل به مرحله بعدی زندگی هر فردی می باشد.
اتمام از تحصیل یک امر کاملاً تکرار نشدنی است و با گرفتن یک جشن می توانید آن را در خاطرات زندگیتان به ثبت برسانید. ایده های زیادی برای برگزاری چنین جشنی وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

برای جشن تان برنامه ریزی کنید

اولین قدم برای اینکه بتوانید یک جشن فارغ التحصیلی متفاوت و فوق العاده ای را برگزار کنید این است که باید برای آن برنامه ریزی داشته باشید:
در ابتدا حتماً زمان و تاریخ برگزاری جشن تان را انتخاب کنید تا بتوانید از مدت زمانی که تا برگزاری جشن فرصت دارید به نحوه احسنت استفاده کنید. تعطیلات آخر هفته می تواند زمان مناسبی برای برگزاری جشن تان باشد یا می توانید چند هفته تا یک ماه بعد از فارغ التحصیلی از دوستانتان دعوت کرده و آن ها را دور هم جمع کرده و به این مناسبت جشنی نیز بر پا کنید.
 در مرحله بعدی حتماً محل مناسبی را برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی تان انتخاب کنید اما قبل از آن بدانید که چه تعداد افراد را می خواهید به جشن دعوت کنید تا بتوانید در انتخاب فضا دقت کافی را داشته باشید.
 می‌توانید این جشن را در خانه خودتان برگزار کنید و یا اینکه در رستوران، کافه و سالن های مختص برگزاری چنین جشن هایی آن را ترتیب دهید.
قدم بعدی دعوت از دوستان و آشنایانی است که می خواهید در جشن فارغ التحصیلی تان حضور داشته باشند، می توانید آن ها را به صورت تلفنی دعوت کنید و یا اینکه برای شان دعوت نامه بفرستید.
مرحله بعد تهیه کردن لیستی از خوراکی هایی است که می خواهید مهمان هایتان را با آن پذیرایی کنید، حتماً اگر می خواهید از غذای اصلی استفاده کنید از پیش غذا و دسر نیز بهره ببرید. سینی فینگرفود، همبرگر، فست فودی ها و انواع اسنک و غیر می‌توانند میز جذاب تری برای تان ایجاد کنند.

از سفارش کیک فارغ التحصیلی غافل نشوید.

کیک امضای تمام جشن ها و مراسم شادی آفرین است پس با سفارش کیک با تم فارغ تحصیلی، مراسم خود را به یاد ماندنی کنید. می توانید از بستنی، شیرینی، کاپ کیک و غیره نیز استفاده کنید.

چرا جشن فارغ التحصیلی مهم است؟

شاید بشه گفت فارغ التحصیلی به عنوان یک استراحت، قبل از ورود به چالش های سخت زندگیه پس قطعا میشه گفت مهم‌ترینش هم هست.
جشن فارغ التحصیلی نشان دهنده یک نقطه عطف تو زندگی هر فردی محسوب می شود و قطعاً اون فرد به آن چیزی که در زندگی بهش رسیده افتخار می کند.
نمی شود گفت فارغ التحصیلی پایان یافتن همه سختی هاست بلکه این جشن می تواند شروعی زیبا در زندگی هر فردی باشد. بالاخره هر جوانی با گذراندن چهار سال از تمام رنج و سختی هایی که داشته است الان می تواند این شادی وصف نشدنی را با گرفتن یک جشن با دیگران تقسیم کند.
هر دانشجویی در جشن فارغ التحصیلی خود درخشان تر از همیشه است و باید خودش را برای موفقیت هایی که پیش رویش قرار گرفته است آماده کند، شاید برای همه ایناست که می گوییم جشن فارغ التحصیلی می تواند خیلی مهم باشد چون یک گذرگاه برای فرار از گذشته و ورود به یک آینده زیباست.
 

نظر خود را بنویسید...