راز بهتر شدن عکس عروسی که زوج‌های جوان باید بدانند

راز بهتر شدن عکس عروسی که زوج‌های جوان باید بدانند

34
۳ سال پیش
0

از جشن عروسی و تمام هزینه‌های گونانگونی که بابت آن می‌پردازید تنها یک مجموعه عکس برای همیشه به یادگار می‌ماند. در نتیجه توجه به اینکه چگونه عکس‌های خوب و باکیفیتی به ثبت برسانید، حائز اهمیت است. ما در این مقاله از مجله مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ بهتر شدن عکس در عروسی خواهیم گفت. اگر ایده خاص و ژست مناسب برای عکاسی عروس ندارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

10 نکته مهم برای بهتر شدن عکس در عروسی

اگر می‌خواهید تصاویر ثبت شده از جشن عروسی شما خارق‌العاده و بی‌نظیر باشند، توجه به نکات عکاسی مهم در ژست عروس و داماد ضروری است. موارد زیر از جمله نکات مهمی هستند که توصیه می‌کنیم توجه به آن‌ها را جدی بگیرید:

عکس‌های یهویی

برخی از تصاویری که به صورت ناگهانی و اتفاقی ثبت می‌شوند، زیبایی ویژه‌ای داشته و توصیه می‌کنیم برای بهتر شدن عکس در عروسی از عکاسان خود بخواهید که از اهمیت عکس‌های یهویی از صحنه‌های ویژه مانند رقص دو نفره عروس و داماد و سایر موارد غافل نشوند.

برای مشاهده تفاوت دوربین عکاسی و فیلمبرداری با مجله ممومنتاپ همراه باشید.

لیست مهمان‌های مهم را به عکاسان بدهید

نکات مهم در بهتر شدن عکس عروسی

از گذشته رسم بر این بوده که مهمان‌های نزدیک نیز در جشن عروسی تصاویری برای یادگار ثبت کنند. به این منظور توصیه می‌کنیم یک لیست از مهمان‌های درجه یک و نزدیک خود مشخص کرده و در اختیار عکاسان قرار دهید.

عکس‌های خانوادگی و دست جمعی

یکی از بهترین ترفندهای عکاسی از عروسی، ثبت تصاویر دست جمعی و خانوادگی است. بهتر است برای ثبت این تصویر از لنز مناسب استفاده شود تا تمامی اقوام در کادر تصویر جا شوند.

لبخند بزنید

لبخند زیباترین آرایشی است که هر شخصی می‌تواند به چهره خود هدیه بدهد. در نتیجه برای بهتر شدن ژست عکس عروسی خود، همواره لبخند و تبسمی ملیح به لب داشته باشید.

توجه به عواطف و احساسات در تصویر

عکس‌هایی که برای جشن عروسی ثبت می‌کنید، باید بیانگر زیبایی احساس و عشق شما نسبت به هم باشد. در نتیجه به تداعی و انعکاس این حس در تصاویر خود دقت کنید تا تصایر عاشقانه‌ای به یادگار داشته باشید.

استفاده از ژست شانه به شانه

یکی از رایج‌ترین ترفندهای عکاسی از عروس و داماد قرار گرفتن آنها به صورت شانه به شانه است. ثبت تصویر در این ژست را فراموش نکنید. ژست‌هایی مانند مقابل هم، دست در دست و... نیز گزینه‌های مناسبی برای ژست عروس و داماد محسوب می‌شوند.

همچنین برای مشاهده بهترین لوکیشن عکس فرمالیته با مجله مومنتاپ همراه باشید.

استفاده از فنون و تکنیک‌های حرفه‌ای

آشنایی با فنون و تکنیک‌های حرفه‌ای عکاسی، می‌تواند به عکس‌های با کیفیت و زیبا منجر شود. از تنوع زوایا، عمق میدان، نورپردازی مناسب و ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید. برای این منظور حتماً از مدل‌های نمونه کار عکاسان حرفه‌ای بازدید کرده و از کیفیت کار آنها مطمئن شوید.

تمرکز بر جزئیات

در عکاسی عروسی، جزئیات مهمی مانند لباس، جواهرات، آرایش و گل‌ها وجود دارد. به این جزئیات توجه کنید و آن‌ها را به صورت جداگانه عکس بگیرید. هر چقدر که روی جزئیات متمرکز شوید تصاویر ثبت شده از عروس و داماد جذاب‌تر خواهد بود.

انتخاب مکان‌های مناسب

پیش از عروسی، مکان‌هایی که برای عکاسی مناسب هستند را بررسی کنید. این شامل مکان‌های داخلی و خارجی می‌شود. همچنین، به نورپردازی و پس‌زمینه‌های جذاب توجه کنید. هر چه لوکیشن مورد نظر زیباتر باشد، تصاویر ثبت شده نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار خواهند بود. این موارد از نکات عکاسی عقد است و بسیار اهمیت دارد.

استفاده از تجهیزات و نورپردازی باکیفیت

برای بهتر شدن عکس در عروسی دو فاکتور تجهیزات و نورپردازی جزء مهم‌ترین نکات بوده و اگر این دو فاکتور بی‌نقص باشند، تصاویر شما لاکچری و منحصربه‌فرد خواهد بود.

اشتباهات رایج در عکاسی

نکات بهتر شدن عکس در عروسی

برای داشتن عکس‌های زیبا و منحصربه‌فرد باید سعی کنید که تا حد امکان از اشتباهات رایج عکاسی در عروسی دوری کنید. به عنوان مثال اشتباهات رایج در ژست عکاسی را قبل از ثبت تصاویر مرور کنید. موارد زیر از جمله اشتباهاتی هستند که توصیه می‌کنیم نسبت به آنها توجه داشته باشید:

• ژست‌های عکاسی که انتخاب می‌کنید باید با لباس عروس و داماد سازگاری داشته و هماهنگ باشند.

• قبل از جشن عروسی تمامی ژست‌های مدنظر خود را تست کرده و بررسی کنید که در چه حالتی بهتر و زیباتر تصویر شما ثبت می‌شود.

• از ایده‌های قدیمی و کلیشه‌ای برای ثبت عکس عروسی پرهیز کنید.

• برای بهتر شدن عکس در عروسی بیش از حد ممکن به دوربین نزدیک نشوید.

• اگر برای استفاده از ترفندهای عکاسی از عروسی برنامه مشخصی نداشته باشید، ممکن است شانس ثبت خاص‌ترین تصاویر را از دست بدهید. در نتیجه لیست کاملی از ژست‌های مورد نظر خود انتخاب کنید.

• عدم شناخت و آشنایی با محل عکاسی نیز موجب خراب شدن عکس‌های عروسی شما می‌شود؛ بنابراین قبل از اینکه برای ثبت تصویر در روز جشن اقدام کنید از لوکیشن بازدید کرده و محل دقیق ثبت تصویر را مشخص کنید.

• اگر تجهیزات عکاسی شما کامل نباشد، برای ثبت تصاویر با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

همچنین برای مشاهده نکات مهم در عقد قرارداد با آتلیه عکاسی با مجله مومنتاپ همراه باشید.

سخن پایانی

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در این مطلب برایتان دربارۀ بهتر شدن عکس در عروسی گفتیم. با توجه به نکات ژست های عکس از عروس می‌توانید تصاویر خاص و لاکچری را به یادگار ثبت کنید. در پایان باید بگوییم که شما عزیزان می‌توانید برای ثبت تصاویر عروسی از خدمات مجموعه و تشریفات مجالس مومنتاپ نیز استفاده کرده و از بابت ترفندهای عکاسی از عروس و داماد نگرانی نداشته باشید.

نظر خود را بنویسید...