بهترین زمان برای برگزاری جشن تولد چه زمانی است؟

بهترین زمان برای برگزاری جشن تولد چه زمانی است؟

250
۱۱ ماه پیش
0

 یکی از مواردی که افراد در انتخاب آن برای برگزاری جشن‌های تولد دچار شک و تردید می‌شوند، مسئله زمان تولد است. اگر مدت کوتاهی تا تولد شما یا عزیزانتان فرصت باقی است و در انتخاب زمان مردد هستید، مطالعه این مقاله از وب‌سایت مومنتاپ را از دست ندهید. در ادامه برایتان خواهیم گفت که بهترین روز و ساعت برای برگزاری جشن تولد چیست.

آخر هفته، فرصت مناسب برای جشن تولد

ممکن است روز تولد فرزند شما در وسط هفته و سه‌شنبه باشد. انتخاب اینکه در همان روز مشخص برای فرزندتان جشن تولد بگیرید، بر عهده شما است. البته لازم به ذکر است که هیچ قانون نانوشته‌ای مبنی بر برگزاری جشن تولد در همان روز وجود ندارد، به ویژه اگر تمایل داشته باشید که شخص متولد را غافلگیر کنید. پیشنهاد مومنتاپ برای شما برگزاری جشن تولد در روزهای پنج‌شنبه و جمعه است. در ادامه مزایای برگزاری جشن تولد در آخر هفته را برای شما شرح می‌دهیم.

مهم‌ترین مزیت‌های برگزاری جشن تولد در آخر هفته

موارد زیر از جمله مهم‌ترین مزیت‌های برگزاری جشن تولد در روزهای پنج‌شنبه و جمعه محسوب می‌شوند:
•    ازآنجایی‌که آخر هفته‌ها تعطیل است، گزینه ایده‌آلی برای برگزاری جشن تولد دانش‌آموزان و دانشجویان به شمار می‌رود.
•    اکثر  مشاغل در روزهای جمعه تعطیل هستند و اگر مراسم جشن تولد شما تا پاسی از شب ادامه یابد، نگران دیر رسیدن به محل کار خود در صبح روز بعد نخواهید بود و از این بابت پنج‌شنبه برای برگزاری جشن تولد بهترین است.
•    در روزهای تعطیل با خیالی آسوده می‌توانید تدارکات جشن تولد را آماده کنید.
•    اگر اعضای خانواده شما در شهرستان و استانی دورتر از شما زندگی می‌کنند برای شرکت در جشن تولد در آخر هفته مشکلی نخواهند داشت.
•    با برگزاری جشن تولد در آخر هفته به‌راحتی می‌توانید شخص متولد را سورپرایز کنید.
مواردی که شرح دادیم از جمله مزایای برگزاری جشن تولد در آخر هفته محسوب می‌شوند. البته این موارد به معنای این نیستند که جشن تولد در آخر هفته معایبی ندارد. به عنوان مثال هزینه رزرو سالن‌های برگزاری جشن در وسط هفته و ایام غیرتعطیلی به مراتب ارزان‌تر از روزهای تعطیل است و از آنجایی که درخواست و تقاضای خدمات دریافتی برگزاری جشن‌ها برای آخر هفته بیشتر است؛ باید برای رزرو خدمات مدتی زودتر اقدام کنید. از این دو مورد می‌توان به عنوان معایب جشن تولد در پنج‌شنبه و جمعه نام برد که امکان برطرف کردن این قبیل از مشکلات نیز به آسانی میسر است.


 
چند روز قبل یا بعد تاریخ تولد جشن بگیریم؟

برای برگزاری جشن تولد در پایان هفته دو انتخاب دارید. شما می‌توانید چند روز مانده به تاریخ دقیق تولد شخص را انتخاب کرده و یا چند روز بعد از تاریخ تولد او را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر فرزند شما متولد 27 آذر ماه است و در تقویم این تاریخ یکشنبه است، برای غافلگیری او تاریخ 25 آذر روز جمعه ایده‌آل است. البته هیچ مانعی برای برگزاری جشن در همان روز وجود ندارد و شما باید این تاریخ را مشخص کنید.

نکاتی مهم برای انتخاب زمان و ساعت برگزاری جشن تولد

اگر هنوز زمان و ساعت برگزاری جشن تولد را مشخص نکرده‌اید، باید بگوییم که موارد و نکات زیر در انتخاب زمان مناسب به شما کمک می‌کنند. این موارد مهم عبارت‌اند از:

توجه به گروه سنی شخص متولد

اگر برای فرزند خود جشن تولد می‌گیرید و اکثر مهمان‌های شما کودکان به همراه خانواده‌هایشان هستند، بهتر است ساعت جشن تولد را به دیروقت موکول نکنید. به عنوان مثال می‌توانید ساعت جشن تولد را از 5 عصر تا 8 شب در نظر بگیرید. اما برای جشن تولد افراد بزرگسال این محدودیت وجود نداشته و می‌توانید تا ساعت 10 و 11 شب نیز جشن تولد برگزار کنید.


 

در نظر گرفتن موقعیت مهمان‌ها

اینکه مهمان‌های شما چه شرایطی دارند، فاکتوری است که برای انتخاب تایم جشن تولد باید در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر مهمان‌های شما از راه دور و در معرض ترافیک‌های سنگین تشریف می‌آورند، بهتر است ساعتی را انتخاب کنید که مشکلی با آن نداشته باشند.

تناسب تایم برگزاری جشن تولد و پذیرایی

برخی از افراد تمایل دارند که جشن تولد به صرف پذیرایی با شام دعوت کنند. بهترین زمان برای برگزاری این قبیل از جشن‌های تولد از غروب آفتاب تا ساعاتی از شب است. به عنوان مثال ساعت 7 تا 11 شب گزینه مناسبی است. اگر برای برگزاری جشن تولد صرفاً به پذیرایی با کیک، شیرینی و میوه اکتفا کرده‌اید بهتر است تایم برگزاری تولد با تایم شام تداخل نداشته باشد و مهمان‌ها به راحتی قادر به بازگشت به منازل خود برای صرف شما باشند. ساعت مناسب برای برگزاری این قبیل از جشن‌های تولد 4 عصر تا 8 شب است. البته لازم به ذکر است که انتخاب زمان کاملاً سلیقه‌ای بوده و به شرایط و آمادگی شما بستگی دارد.

هماهنگ کردن زمان برگزاری با محل برگزاری جشن

اگر محل برگزاری جشن تولد منزل شخصی یا باغ خانوادگی‌تان است، مشکلی برای انتخاب ساعت و زمان نخواهید داشت. اما اگر تمایل به برگزاری جشن در تالار و سالن‌های مخصوص و حتی کافه و... دارید، با محدودیت زمان روبه‌رو بوده و باید با این قبیل از مراکز ساعت برگزاری جشن را هماهنگ کنید.


 
دریافت تشریفات و خدمات برگزاری جشن تولد از مومنتاپ

اگر تمایل دارید که جشن تولدتان به بهترین شیوه ممکن و بدون اتلاف وقت برگزار شود، پیشنهاد ما برای شما عزیزان دریافت خدمات برگزاری جشن تولد از مجموعه مومنتاپ است. این قبیل از خدمات شامل طراحی دکوراسیون و تم تولد، تهیه فینگرفود، گیفت جشن تولد و ... است. لازم به ذکر است که دربارۀ تمامی خدمات مومنتاپ و حتی بهترین زمان و ساعت برای برگزاری جشن تولد می‌توانید به صورت رایگان با کارشناسان تیم مومنتاپ مشورت کنید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مطلب از سایت مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ انتخاب زمان و تاریخ مناسب برای برگزاری جشن تولد گفتیم. امیدواریم هر زمان و تاریخی که برای برگزاری جشن انتخاب می‌کنید در خاطر و یاد شما و عزیزانتان به یادگار ثبت شود. لازم به یادآوری است که مجموعه مومنتاپ به عنوان اولین مارکت پلیس خدمات و برگزاری جشن‌ها آماده همکاری با کسب‌وکارهای نوپا و خانگی است. اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید می‌توانید یکی از همکاران ما در مومنتاپ باشید.
 

برچسب ها :
  • برگزاری جشن تولد
  • جشن تولد
  • زمان برگزاری جشن تولد
نظر خود را بنویسید...