مهم ترین قوانین دوره نامزدی شامل چه مواردی می شوند؟

مهم ترین قوانین دوره نامزدی شامل چه مواردی می شوند؟

388
۲ سال پیش
0

بعد از مراسم خواستگاری خانواده های عروس و داماد تصمیم می گیرند تا هر چه سریع تر وصلت بین دو زوج را برگزار کنند. از آنجایی که برای برگزاری جشن عروسی و رفتن زیر یک سقف به موارد مختلفی همچون تهیه جهیزیه و شناخت بیشتر نیاز دارد، خانواده ها ترجیح می دهند تا ابتدا یک جشن نامزدی را برگزار کنند. در فاصله ای که بین جشن نامزدی و جشن عروسی وجود دارد، عروس و داماد می توانند تمامی کارهای خود را برای آغاز زندگی مشترک به سرانجام برسانند. موضوعی که درباره این موضوع بسیار پراهمیت تلقی می شود، قوانین دوره نامزدی است. در این مطلب از مجله مومنتاپ می خواهیم به بررسی نکات مهمی که در این دوره از اهمیت بالایی برخوردار هستند بپردازیم. پس تا انتهای مطلب دنبال کننده ما باشید. 

قوانین دوره نامزدی

در دوران نامزدی از روابط محبت آمیز و عاشقانه دوری کنید

بایدها و نبایدهای دوره نامزدی

شاید خیلی از افراد با این دیدگاه مخالف باشند ولی دوره نامزدی برای آشنایی بیشتر خانواده ها و عروس و داماد با یک دیگر است؛ به همین علت ممکن است در این دوران با اختلافات مختلفی مواجه شوید و دیگر کار به عروسی کردن نرسد. از این رو نیاز است تا افراد تا حد ممکن است از مهر و محبت گسترده دوری کنند و از به وجود آمدن روابط بسیار احساسی و وابستگی جلوگیری کنند. 
در دوران نامزدی شما باید شناخت زیادی را نسبت به یک دیگر به دست آورید تا از به وجود آمدن مشکلات گسترده در دوران عروسی و سال هایی که قرار است زیر یک سقف زندگی کنید، پیشگیری کنید. همچنین بهتر است سعی کنید در این دوران زیاد درباره دکور و دیزاین جشن عروسی حرف نزنید. 

مقاله مرتبط: نکات مهم برای برگزاری مراسم حنابندان

از هدایای خود استفاده نکنید

همانطور که اشاره کنیم در این دوره ممکن است هر اتفاقی بیفتد. درست است نباید بدبین بود ولی توجه به یک سری از نکات بسیار حائز اهمیت است. از قوانین دوره نامزدی می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم که سعی کنید تا جایی که می توانید از هدایایی که در این دوران دریافت می کنید استفاده نکنید. همه آن ها را با بسته بندی اولیه خود در جای امن قرار دهید تا اگر خدایی نکرده دوران خوبی را پشت سر نگذاشتید، بتوانید آن ها را بدون هیچگونه مشکلی به برگردانید. 

مقاله مرتبط: صفر تا صد نکات برگزاری جشن بله برون

از روابط جنسی بپرهیزید

از دیگر قوانین دوره نامزدی می توانیم به عدم داشتن روابط جنسی اشاره داشته باشیم. اینگونه روابط همراه با خود وابستگی های بسیار زیادی را می آورند. به طور کلی اینگونه از روابط در دوران نامزدی بسیار محدود بوده و شما باید در قالب یک چارچوب رو به جلو حرکت کنید. هر خانواده فرهنگ ها و اعتقادات خاص خودشان را دارند و بر اساس همین قوانین نیز دوران نامزدی خود را سپری می کنند. هر کس مسئول اعتقادات خود است ولی اگر می خواهید کمترین ضربه را بعد از شکست در دوران نامزدی تجربه کنید، به نکات گفته شده درباره روابط حتما توجه داشته باشید. 

به تنهایی برای ملاقات خانواده نامزدی خود به خانه نروید

آشنایی با دوستان در نامزدی درست است؟

از دیگر قوانینی که در رابطه با این موضوع می توانیم بیان کنیم این بوده که اگر قصد دارید پدر و مادر نامزد خود را به تنهایی ملاقات کنید، بهتر است این قرار در خانه انجام نپذیرد. اگر قرار به ملاقات در خانه است حتما پدر و مادر خود را نیز همراه با خود ببرید. در غیر این صورت به شما پیشنهاد می کنیم حتما در یک رستوران، کافی شاپ و مکان عمومی این قرار ملاقات را تنظیم کنید. 

مقاله مرتبط: ایده هایی برای تزیین سفره عقد مدرن

دوستان صمیمی نامزد خود را نیز بشناسید

از قوانین دوره نامزدی می توانیم به آشنایی بیشتر با آشنایان و دوستان اشاره داشته باشیم. شناسایی دوستان نامزدتان تا حدودی می تواند به شناسایی نامزد شما کمک کند. پس روابط خود را گسترش دهید تا بتوانید آینده بهتری را در زیر یک سقف برای خودتان رقم بزنید. 

مقاله مرتبط: خرید لباس مناسب جشن

سخن آخر

در این مطلب از سایت مجالس مومنتاپ سعی کردیم تا به بررسی قوانین دوره نامزدی بپردازیم. دوران نامزدی از آنجایی اهمیت دارد که عروس و داماد می توانند بیشتر با یک دیگر آشنا شوند و یک زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند. در این مطلب برترین قوانین را برای شما نام بردیم. البته رعایت کردن برخی از قوانین بستگی به اعتقادات و باورهای شما دارد. ولی اگر می خواهید کمترین ضربه را تجربه کنید و با خیال آسوده ترین این دوره را بر هم بزنید، با دقت به تمامی موارد گفته شده توجه داشته باشید.

برچسب ها :
  • انواع قوانین دوره نامزدی، جشن نامزدی، روابط عاطفی در دوران نامزدی
نظر خود را بنویسید...