چگونه جشن تولد متفاوت برگزار کنیم؟

چگونه جشن تولد متفاوت برگزار کنیم؟

262
۱ سال پیش
0

چگونه جشن تولد متفاوت برگزار کنیم؟

تفاوت‌ها منجر به بروز زیبایی‌های ویژه می‌شوند. برخی از افراد تمایل دارند که در هر زمینه‌ای متفاوت باشند، از پوشش  آراستگی گرفته تا برگزاری جشن تولد. به نظر شما چگونه می‌توان جشن تولدی متفاوت برگزار کرد.

اگر فقط چند روز یا جند هفته به  جشن تولد شما زمان باقی است و نمی‌دانید که چگونه جشن تولدی خاص و باشکوه داشته باشید، مطالعه این مطلب از وب‌سایت مومنتاپ را از دست نداده و همراه ما باشید.

7 گام موثر برای برگزاری جشن تولد متفاوت

اگر تصمیم شما برای برگزاری جشن تولد متفاوت و لاچریرجدی است، توصیه می‌کنیم ادامه مطلب و گزینه‌های زیر را مطالعه کنید. با اجرای مواردی که برای شما شرح می‌دهیم، بدون شک بهترین جشن تولد را خواهید داشت. این گام‌های مفید و موثر عبارت‌اند از:

1)بدون برنامه‌ریزی اقدام نکنید.

مهمترین پیش‌نیاز برگزاری جشن تولد فوق‌العاده شاد و مهیج، برنامه‌ریزی است. زمانی که برای برگزاری جشن برنامه‌ای تنظیم می‌کنید، یعنی صفرتاصد امورات موربوطه را درنظر گرفته‌اید. در نتیجه بهتر است که برای پرسش‌های زیر به دنبال پاسخ بوده و با توجه به کلیۀ مطالبی که در ادامه متذکر می‌شویم، برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید.

سوالاتی برای راهنمای برنامه‌ریزی جشن تولد لاکچری

  • برای چه کسی با چه گروه سنی جشن تولد می‌گیریم؟
  • شخص متولد چند ساله می‌شود؟
  • کدام یک از مسئولیت‌های برگزاری جشن با ماست؟
  • شرح وظایف تهیۀ تدارکات جشن تولد به چه صورت است؟
  • و سایر سوال‌های دیگر.

از نوشتن برنامه جشن تولد نهراسید. توصیه مومنتاپ برای شما عزیزان تهیه چک لیست برنامه‌ریزی جشن تولد و اجرای موبه‌موی بندهای این چک لیست است. بدون شک با داشتن برنامه دقیق قادر به برگزاری منحصربه‌فردترین جشن‌ها خواهید بود.

2)محل برگزاری جشن تولد را مشخص کنید.

برای اینکه جشن تولدی خاص و متفاوت برگزار کنید، باید به سایر جشن‌ها دقت داشته و اقداماتی متفاوت‌تر داشته باشید. مثلاً اکثر افراد جشن‌های تولد فرزندان خود را در منازل خود برگزار می‌کنند. مسلماً اگر شما نیز همین اقدام را انجام بدهید، جشن تولدی مشابه آن‌ها خواهید داشت.

توصیه ما برای شما انتخاب محیط‌های متفاوت‌تر برای برگزاری جشن تولد است. مثلاً محیط و فضای باز باغ‌ها یا حتی سالن‌های مخصوص برگزاری جشن تولد نیز ایده‌های مناسبی هستند. محیط برگزاری جشن تولد، ضمن متفاوت بودن باید متناسب نیز باشد. در نتیجه به سهولت مهمان‌های خود در این محیط دقت داشته باشید.

در نتیجه متناسب با تعداد مهمان‌ها محیط برگزاری جشن تولد را انتخاب کنید. از طرفی اگر قصد برگزاری جشن در محیطی خارج از خانه خود را دارید، حتماً محیطی را انتخاب کنید که آدرس سرراستی داشته و مهمان‌ها به راحتی خود را به محل برگزاری جشن برسانند.

3)آماده کردن پوشش مناسب جشن تولد

به نظر شما مناسب‌ترین لباس برای جشن تولد چیست؟

انتخاب لباس مناسب جشن تولد به عوامل مختلفی مانند جنسیت، سن، استایل و ... بستگی دارد. این روزها افراد تمایل زیادی به پوشیدن لباس‌های ست دارند. استفاده از این قبیل لباس‌ها به برگزاری جشن تولدی متفاوت کمک می‌کند.

اگر خانواده چهار نفره‌ای هستید، می‌توانید با توجه به تم جشن تولد و در نظرگرفتن نهایت آراستگی و شکیل بودن، لباس‌های ست و هماهنگ تهیه نمایید. البته دقت داشته باشید که لباس شخص متولد قدری پرزرق‌وبرق‌تر و مجلسی‌تر باشد.

حتماً چندین روز قبل از برگزاری جشن لباس خود را آماده کرده و از خدمات خشک‌شویی و اتوشویی برای آراستگی و ایستایی بهتر لباس‌ها استفاده کنید. برای انتخاب لباس مناسب حتماً با تمامی اعضای خانواده مشورت کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

4)تدارکات جشن را آماده کنید

مهم‌ترین گام برای برگزاری جشن تولدی خاص، تهیه تدارکات لازم است. موارد زیر از جمله مهم‌ترین تدارکات جشن تولد محسوب می‌شوند:

  • پذیرایی جشن:

برای پذیرایی بهتر است که انواع میوه متناسب با فصل سال، نوشیدنی، فینگرفود و سایر اقلام پذیرایی را آماده کنید. کیفیت و مرغوبیت اقلام پذیرایی از شیرینی، کیک و ... گرفته تا ظروف مناسب پذیرایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر زمان کافی برای تهیه وسایل پذیرایی را ندارید، کافی است این وظیفه مهم را به مومنتاپ واگذار کرده و از بابت پذیرایی جشن تولد نگرانی نداشته باشید.

  • تزیین دکور و انتخاب تم مناسب:

جشن تولد بدون تم و دکور خاص، خالی از زیبایی و هیجان است. یک تم خاص و ویژه می‌تواند جشن تولد شما را بسیار خاص و لاکچری کند. در انتخاب تم به سلیقه، سن، علاقه‌مندی‌ها، روحیات و سایر ویژگی‌های شخص متولد، نهایت دقت را داشته باشید. اگر هیچ ایده‌ای برای تم و دکور جشن تولد ندارید، حتماً از صفحه اینستاگرام مومنتاپ بازید کنید و در صورت تمایل صفرتاصد چیدمان دکور و تم را به مومنتاپ بسپارید.

  • هماهنگی سالن برگزاری و آرایشگاه:

برخی از مهم‌ترین تدارکات برگزاری جشن تولد خاص به گونه‌ای هستند که حتماً باید از خدمات دیگران استفاده نمایید. مثلاً هماهنگی سالن برگزاری، آرایشگاه، گروه موزیک، فیلم‌برداری و ... نیازمند هماهنگی بوده و باید قبل از برگزاری جشن پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شوند. دقت داشته باشید که کیفیت خدمات نامبرده باید درجه یک باشند.

5)خساست را کنار بگذارید.

سالانه فقط یک بار برای خود یا عزیزانتان جشن تولد می‌گیرید، پس بهتر است که خساست را کنار گذاشته و جشنی باشکوه برگزار کنید. توجه داشته باشید که خساست ضمن اینکه از خاص و متفاوت بودن جشن تولد جلوگیری می‌کند، حتی ممکن است بدترین خاطره ممکن را برای شخص متولد منجر شده و بسازد.

6) مهمان‌های پایه و تعیین شده

همۀ ما برخی از دوستان و اقوام خود را به صورت خاص و ویژه دوست داریم. بهتر است که در انتخاب مهمان‌های جشن تولد هوشمندانه عمل کرده و افرادی را دعوت کنیم که شکوه و شادی جشن ما را چندین برابر می‌کنند.

توصیه مومنتاپ برای شما عزیزان، تهیه لیستی دقیق از تعداد و اسامی مهمان‌های جشن تولد است. حتماً از دوستان صمیمی شخص متولد نیز برای برگزاری جشن، دعوت به عمل آورید. همچنین متناسب با تعداد مهمان‌ها فضای و لوازم پذیرایی درنظر بگیرید.

7) داستان تولد را مشخص کنید.

داستان تولد همان برنامه‌ای است که در روز جشن اجرایی می‌شود. مثلاً باید بدانید که در چه ساعتی قرار است مراسم برش کیک و فوت کردن شمع را اجرا کنید؟ اگر وضعیت داستان و برنامه جشن را از قبل تعیین نکنید، ممکن است دچار بی‌برنامگی شده و بسیاری از تدارکات جشن را فراموش کنید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

از همراهی شما عزیزان بسیار خرسندیم و امیدواریم که مطالعه این مطالب برای شما مفید بوده باشد. حال با توجه به 7 گام عنوان شده قادر به برگزاری جشن تولد خاص و لاکچری خواهید بود. لازم به ذکر است که شما عزیزان می‌توانید کلیۀ امورات مربوط به برگزاری جشن تولد عزیزان خود را به مجموعۀ مومنتاپ سپرده و از بابت برگزاری جشن جای نگرانی نداشته باشید.

اگر انتقاد یا پیشنهاد بخصوصی دارید، حتماً در قالب نظر برای ما یادداشت کرده و بگویید که از نظر شما یک جشن تولد خاص چگونه است؟

برچسب ها :
  • جشن تولد
نظر خود را بنویسید...