کجا هالووین را جشن بگیریم؟
`

کجا هالووین را جشن بگیریم؟

197
10 ماه پیش
0

 

کجا هالووین را جشن بگیریم؟

سال هاست که جشن ها و رسوم دین و کشورهای دیگر در ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ایرانیان سعی می کنند با رعایت قوانین اصلی جشن ها را برگزار نموده و راهی برای شادی پیدا کنند. یکی از این جشن ها که مدت هاست محبوبیت بسیار زیادی در کشورمان پیدا کرده، هالووین نام دارد. اما همیشه سوال این است که کجا هالووین را جشن بگیریم؟ در این مقاله سعی می شود در این خصوص اطلاعاتی ارائه گردد.

هالووین Halloween چیست؟

کلمه هالووین مخفف هالوز ایونینگ (Hallows evening) به معنای عصر قدیسان بوده که یکی از آیین های دین مسیحیت می باشد. این مراسم باید در شامگاه 31 اکتبر برگزار گردد و نماد آن کدو تنبل نارنجی می باشد. این مراسم شامل قاشق زنی، شرکت در مهمانی هالووین با لباس های ویژه این روز، تهیه و تزیین کدوی هالووین، روشن نمودن آتش، بازدید از خانه های وحشت، تماشای فیلم های ترسناک، قصه های ترسناک و بازی هایی مانند سیب بازی، فال بینی و شوخی های ترسناک می باشد. مسیحیان قدیم به کلیسا رفته و در کنار مردگان شمع روشن می کنند. این مراسم توسط ایرلندی ها و اسکاتلندی ها در سده نوزدهم به قاره آمریکا آورده شد.

جشن هالووین چگونه برگزار می شود؟

جشن گرفتن هالووین در ایران مثل این می ماند که کشور های اروپایی و آمریکایی چهارشنبه سوری را در کشورشان جشن بگیرند. با این حال معمولا ایرانیان سعی می کنند مراسم را تمام و کمال برگزار نمایند. در این مراسم باید افراد با لباس های عجیب و غریب و معمولا لباس شخصیت های معروف و خاص را به تن کرده و در مراسم شرکت می کنند. قبل از مراسم کدو تنبل را خالی نموده و به صورت شکلک های ترسناک تزیین می نموده و با شمع روشن می نمایند. حتی سال هاست که کیک هایی با تم ترسناک نیز هر ساله در این روز تهیه و در قنادی ها به فروش می رسد و برخی آرایشگاه ها و مزون ها، آرایش های هالووینی و لباس های هالووینی تهیه و به فروش می رسانند.

جشن هالووین کجا باید برگزار گردد؟

در ایران جشن هالووین با توجه به تعداد مهمان و بودجه برگزار کننده، معمولا در منازل، باغ ها و سالن های مخصوص مهمانی برگزار می شود و اقدامات لازم در خصوص تزیینات آن انجام می گیرد. اما اگر فردی بخواهد در جشن هالووین با فضای اصلی آن حضور داشته باشد بهتر است یک مسافرت به یکی از مناطقی که در زیر به آن اشاره خواهد شد ترتیب دهد.

ترانسیلوانیا، رومانی

کشور رومانی، مخصوصا شهر ترانسیلوانیا با توجه به داشتن معماری با سبک گوتیک و همچنین جنگل های مه گرفته و راز آلود می تواند یکی از بهترین مناطق برای برگزاری مراسم ترسناک و مملو از ارواح و جادوگر هالووین باشد. قلعه ای به نام "بران" که زادگاه " ولاد" است در این شهر وجود دارد. ولاد شخصیت معروف دراکولای کتاب برام استوکر می باشد. شهر ترانسیلوانیا مراسم های عجیب زیادی دارد که می توان به مراسم با شکوه عروسی کنت دارکولا اشاره نمود.

ایرلند

ایرلندی ها با توجه به اینکه پیشینه مذهبی و به نوعی خرافاتی دارند، هالووین را با اسم شب ساماهین می شناسند. در کشور ایرلند در این شب کارناوال های زیادی با تم ترسناک همچون floyle برگزار می شود که افراد باید ترسناک ترین گریم ها را انجام دهند. این کشور باعث به وجود آمدن این مراسم در کشور های آمریکایی می باشد.

سیلم، ماساچوست، امریکا

سیلم (salem) از آن شهر هایی است که در هر روزی از ماه اکتبر به آن پا بگذارید حتما از حال و هوای هالووینی بهره مند خواهید شد. شهر سلیم قدمتی عجیب در خصوص داستان های جادوگری و سوزاندن ساحره ها به دست بززرگان دینی دارد. به همین علت برای مراسم هایی نظیر هالووین بسیار پر بار بوده و مردم این شهر با توجه به گردشگران زیادی که در این ماه به آن جا سفر می نمایند این مراسم را به بهترین شکل برگزار می نمایند، به طوری که مسافران همیشه شگفت زده می شوند.

نیویورک، آمریکا

شهر New York  در آمریکا یکی از بزرگترین مراکز عمده برای جشن های بزرگ و کوچک هالووینی می باشد. در این شب مردم با لباس و آرایش های عجیب و غریب در مراسم حضور پیدا کرده و تا پاسی از شب مشغول رقص و پایکوبی می شوند. وضعیت نیویورک در این شب به گونه است که کلیه خیابان های منهتن مسدود می شود. یکی از مراسم جالب در این شهر پیاده روی ارواح در سطح شهر می باشد.

اوآکس آکا، مکزیک

کشور مکزیک سه روز کامل را برای مراسم هالووین جشن می گیرند. مردمان مکزیک معتقدند مردگان در این سه روز برای تجدید دیدار با بازماندگان و عزیزانشان به دنیای مادی بر میگردند. شهرOaxaca  معروف ترین شهر در کشور مکزیک می باشد که هر خیابان آن مخصوص فستیوال های هالووین تزیین می شود.

کشورهای همسایه ایران

با توجه که علاقه ایرانیان به مراسم هالووین، سال هاست که کشور های همسایه ایران مانند ترکیه و ارمنستان سالانه برای این مراسم جشن های زیادی را برگزار می نمایند تا ایرانیان بتوانند راحت تر در این جشن شرکت نموده و شادی کنند. این کشور ها سعی کرده اند که مراسم را همانند کشور هایی مانند آمریکا و ایرلند طراحی نموده و کل شهر را با تم نارنجی و ترسناک تزیین می نمایند.

سخن آخر

در این مطلب شما را با مکان های برگزاری جشن هالووین آشنا کردیم. هر کدام از مکان های ذکر شده آداب و رسوم خاص خودش را داشته و باید به صورت کامل مورد بررسی قرار بگیرند. این مطلب برای آشنایی بیشتر شما جمع آوری شده است.

برچسب ها :
  • هالووین، مکان جشن هالووین
نظر خود را بنویسید...