چگونه کلاه جشن تولد درست کنیم؟

چگونه کلاه جشن تولد درست کنیم؟

964
۱ سال پیش
0

چگونه کلاه جشن تولد درست کنیم؟

برای برگزاری یک جشن تولد باید وسایل زیادی را تدارک ببینید این موارد از مکانی برای گرفتن جشن شروع می شود و به وسایل تم و دکور تولد ختم خواهد شد. یکی از فانتزی ترین وسایلی که پایه ثابت جشن های تولد می باشد، کلاه است. کلاه هایی که با اشکال بامزه می توانند حال و هوای بهتری را به جشن تولد فرزندتان ببخشند.

در این مقاله می‌خواهیم درباره چگونگی ساخت یک کلاه جشن تولد با شما صحبت کنیم تا بتوانید به راحتی در خانه یک کلاه بسازید. 

 

 

 

ساخت کلاه جشن تولد با کاغذ رنگی

یکی از مراسم های مورد علاقه بیشتر افراد، جشن تولد می باشد که هر چقدر ساده برگزار شود بیشتر به دل خواهد نشست. وجود تزیینات و اکسسوری های مختلف در یک تولد می ‌تواند فضایی با نشاط و لذت بخش را برای تان ایجاد کند.  کلاه تولد که معمولاً از جنس مقوا یا کاغذ های رنگی می باشد از جمله تزیینات مهم در جشن تولد محسوب خواهد شد، انتخاب یک کلاه شیک و زیبا می تواند حال و هوای بهتری را به جشن تان بیافزاید. ما در اینجا می خواهیم به شما ساخت یک کلاه جشن تولد با مقوا های رنگی را بیاموزیم.

 وسایلی که در اینجا به آن نیاز دارید:

 مقواهای رنگی که بر اساس رنگ دلخواه تان می توانید آن ها را انتخاب کنید.

 کاغذ کرپ

مداد

روبان های رنگی

 رشته یا سیم

 منگنه

قیچی

 و چاقو نوک تیز است.

در ابتدا حتماً باید یک الگو از آن کلاهی که می خواهید بسازید را بر روی کاغذ بکشید یا اینکه آن را در گوگل سرچ کرده و یک الگو برای کشیدن کلاه تولد را انتخاب کنید، از آن پرینت بگیرید و این الگو را بر روی مقوا های رنگی خود قرار داده و بکشید سپس با استفاده از قیچی الگو را از مقوا جدا کرده و با استفاده از چاقو بر روی کناره های طرح کلاه یک شکاف را ایجاد کنید در نهایت زبانه طرحی که بر روی کلاه وجود دارد را درون شکاف قرار دهید.

 

 

زمانی که شما از روی الگو کلاه، طرح آن را درآوردید و زبانه را وارد شکاف کناری کلاه کردید، طرح کلاه پدیدار می شود.

در مرحله بعد در انتهای دو طرف کلاه به وسیله چاقو برش های ضربدری بزنید این جور می توانید روبان های رنگی را از سوراخ ها عبور داده و گره بزنید.

 بر روی کلاه می توانید از وسایل تزیینی مختلفی استفاده کنید تا به زیبای کار بیافزاید. برای اینکه بتوانید از منگوله و تزیینات انتهایی کلاه استفاده کنید، می توانید به سلیقه خودتان و به هر شیوه آن ها را بسازید.

یکی از آسان ترین روش ها برای تزیین انتهای کلاه این است که شما یک نوار مستطیل شکل را از کاغذ کرپی که تهیه کرده اید، برش دهید و با استفاده از قیچی دو طرف نوار را برش های کوچک و با فواصل معین بزنید سپس کاغذ را در دست تان مچاله کنید تا شکل بگیرد حال چندین نوار درست کنید و آن ها را بر روی یکدیگر قرار داده و به انتهای کلاه تان منگنه بزنید به این صورت توانسته اید انتهای کلاه تان را تزیین کنید.

حال برای ساخت یک منگوله برای کلاه می توانید نوارهای کوچکی را درست کنید آن ها را از وسط با نخ گره بدهید سپس چندین نوار را به یکدیگر متصل کرده و به شکل یک توپ کاغذی در بیاورید در نهایت با استفاده از نخ آن را در قسمت نوک کلاه بچسبانید اکنون شما یک کلاه جشن تولد خواهید داشت که می توانید از آن استفاده کنید.

 

ساخت کلاه جشن تولد کاغذی

 

 

 

برای اینکه بتوانید یک کلاه جشن تولد کاغذی بسازید به کاغذهای رنگی نیاز خواهید داشت البته باید توجه کنید که این کاغذ ها نباید زیاد نازک باشند و بهتر است کمی ضخیم انتخاب شوند.

 در ابتدا بر روی کاغذ رنگی که متناسب با تم تولدتان رنگش را انتخاب کرده اید یک دایره ای را بکشید. که برای افراد بزرگسال قطر این دایره باید ۱۰ اینچ باشد و برای بچه‌ها باید حدود ۹ اینچ در نظر گرفته شود البته شما می توانید ابعاد کلاه را بزرگ تر کنید که در اینجا بهتر است از قطر ۱۲ اینچ بهره بگیرید یا حتی بیشتر و برای کلاه های کوچک تر می توانید قطر ۶ اینچ را در نظر بگیرید. برای اینکه دایره تان دچار مشکل نشود بهتر است طرح آن را در ابتدا بر روی کاغذ رنگی بکشید و سپس با قیچی برش دهید.  در یک طرف دایره یک نوار مثلثی شکل نازک را جدا کنید، مثلث جدا شده باید به این شکل باشد که در قسمت تحتانی کلاه عریض تر و هرچه به وسط دایره نزدیک تر می شوید نازک تر باشد. برای اینکه بتوانید راحت تر مرکز دایره را پیدا کنید از پرگار استفاده کرده یا این که نیمه چپ دایره را بر روی نیمه راست آن تا بزنید تا یک خط ایجاد شود نقطه وسط آن خط، مرکز دایره می شود.

در انتها با استفاده از این دایره یک مخروط را ایجاد کرده و دو طرف کاغذ را بر روی یک دیگر منگنه کنید یادتان باشد که این مخروط باید اندازه سرتان تنظیم شود. نوارهای تزیینی متفاوتی را که انتخاب کرده‌اید در قسمت تحتانی کلاه بچسبانید حتی می توانید با سوراخ کردن دو طرف انتهای کلاه برای کلاه تان کش ایجاد کنید تا از سرتان نیافتد.

برای اینکه کلاه تان از حالت سادگی بیرون آید از چسب چوب استفاده کنید، چسب چوب را بر روی کلاه بزنید و سپس بر روی آن اکلیل های رنگی بریزید، اکلیل های رنگی بر جذابیت کلاه تان می افزاید.

شما حتی می‌توانید به جای ساختن یک کلاه با طرح مخلروط، کلاه تان را به شکل کلاه پادشاه بسازید.

 

 

برچسب ها :
  • کلاه تولد،جشن تولد
نظر خود را بنویسید...