نکات مهم در عقد قرارداد با آتلیه عکاسی

نکات مهم در عقد قرارداد با آتلیه عکاسی

41
۸ ماه پیش
0

اکثر افراد مدی قبل از برگزاری جشن عقد و عروسی خود به آتلیه‌های عکاسی مراجعه کرده و برای فیلم‌برداری و عکاسی روز جشن خود قرارداد امضا می‌کنند. متأسفانه برخی از زوجین نسبت به قوانین و نکات مهم در عقد قرارداد با آتلیه عکاسی مطلع نیستند. ما در این مقاله از مجله مومنتاپ برای شما عزیزان دربارهٔ توصیه‌های مهم در قرارداد عکاسی خواهیم گفت. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

موارد مهم در قرارداد آتلیه

نکات مهم در قرارداد با آتلیه عکاسی

 چنانچه به شیوه ثبت قرارداد در آتلیه عکاسی توجه نداشته باشید، ممکن است بعد از برگزاری جشن از نحوه کار پرسنل عکاسی رضایت نداشته و با مشکلات مانند هزینه بیشتر و سایر موارد دیگر مواجه شوید. مواردی که ذکر می‌کنیم، 4 توصیه مهم برای ثبت قرارداد آتلیه عکاسی محسوب می‌شوند. اگر به این نکات توجه کنید از بابت عکاسی با مشکل و چالشی روبه‌رو نمی‌شوید. این موارد مهم عبارت‌اند از:

1. بررسی اطلاعات آتلیه در قرارداد

2. ذکر تاریخ دقیق جشن و‌ مراسم

3. بررسی هزینه‌های پنهان

4. شفافیت پرداخت‌ها در قرارداد عکاسی آتلیه

همچنین شما میتوانید کاربرد عکاسی و فیلمرداری در مهمانی را در مجله ما مطالعه کنید.

در ادامه هر یک از موضوعات و موارد را به شرح مفصل برایتان توضیح می‌دهیم.‌ دقت به این موارد برای ثبت و عقد قرارداد آتلیه عکاسی ضرورت دارد. شما عزیزان با توجه به 4‌ موردی که در ادامه توضیح می‌دهیم می‌توانید از بهترین خدمات عکاسی آتلیه‌ای بهره‌مند شده و نگرانی از بابت عقد قرارداد نداشته باشید.

بررسی اطلاعات آتلیه در قرارداد

آدرس آتلیه عکاسی، شماره تماس محل آن و شماره تماس مدیریت آتلیه از جمله موارد بسیار مهمی است که باید در قرارداد آتلیه عکاسی ذکر شوند.

ذکر تاریخ دقیق جشن و‌ مراسم

ذکر تاریخ دقیق عروسی در عقد قرارداد آتلیه عکاسی اهمیت زیادی دارد. برنامه‌ریزی بهتر را برای عکاسی عروسی فراهم می‌کند و مطمئن می‌شود که عکاس به موقع و در زمان تعیین شده حضور دارد.

برای مشاهده نکات مهم در عکاسی فرمالیته با مجله ما همراه باشید.

بررسی هزینه‌های پنهان

از دیگر نکات مهم در عقد قرارداد با آتلیه عکاسی می‌توان به تعیین هزینه‌های پنهانی اشاره کرد. هزینه‌های اضافی شامل موارد زیر می‌شوند:

هزینه‌های اضافی برای افزایش ساعات عکاسی

این هزینه‌ها ممکن است به دلیل نیاز به عکاسی در ساعات بیشتر، طوابق بیشتر، یا مناطق دورتر از محلی که آتلیه واقع شده است، به وجود آید.

هزینه‌های نگهداری و تعمیرات دوربین‌ها و تجهیزات

ممکن است در طول فرآیند عکاسی نیاز به تعمیر یا تعویض برخی قطعات و تجهیزات دوربین باشد که هزینه‌های اضافی را برای شما به همراه دارد.

هزینه‌های حمل و نقل

در صورتی که عروس و داماد در مناطق دورتر یا مکان‌هایی برگزاری مراسم عروسی به جایی سفر کنند که نیاز به حمل و نقل و تردد بیشتری داشته باشد، هزینه‌های ناشی از این مسئله نیز باید مشخص شود.

هزینه‌های ویرایش و پرینت

این هزینه‌ها ممکن است برای ویرایش و بهینه‌سازی عکس‌ها و همچنین چاپ و تولید آلبوم عروسی در نظر گرفته شوند.

هزینه‌های اضافی برای تجهیزات و خدمات ویژه

اگر شما یا عروس و داماد درخواست خدمات ویژه‌ای مانند استفاده از دوربین هوایی برای عکاسی از بالا داشته باشید، هزینه‌های مربوط به این خدمات نیز باید در قرارداد آتلیه ذکر شود.

همچنین شما میتوانید عکاسی مجالس عقد را در مجله ما مطالعه کنید.

شفافیت پرداخت‌ها در قرارداد عکاسی آتلیه

نکات ضروری در عقد قرارداد با آتلیه

بهتر است که درباره تمامی هزینه‌های پرداختی اعم از موارد کلی و جزئی در قرارداد ثبت شوند. به عنوان مثال تمامی خدمات دریافتی مانند آلبوم عکس‌‌ها و هزینه مربوط به آن‌ها با شفافیت کامل باید در قرارداد ذکر شوند.
از طرفی توصیه می‌کنیم برای عقد قراداد عکاسی به گفت‌وگو اکتفا نکرده و میزان هزینه‌ها را به صورت دقیق در قرارداد یادداشت کنید. به‌ صورت کلی باید به موارد زیر در زمینه هزینه‌ها به عنوان مهم‌ترین نکات عقد قرارداد با آتلیه عکاسی دقت کنید.

هزینه اصلی

باید هزینه اصلی برای خدمات عکاسی آتلیه را در قرارداد درج کنید. مطمئن شوید که این هزینه شامل تمام خدمات مورد نیاز مانند آتلیه، عکاسی در مراسم عروسی و مراسم قبل و بعد از عروسی و ویرایش و تحویل عکس‌ها می‌شود.

هزینه‌های اضافی

در صورت وجود هزینه‌های اضافی یا سرویس‌های ویژه، مانند  فیلم‌برداری از مجالس، طراحی آلبوم، چاپ عکس، و یا هر خدمت دیگر، باید به صورت جداگانه در قرارداد ذکر شوند. همچنین قوانین و شرایط مربوط به این هزینه‌ها نیز باید مشخص شوند.

همچنین شما میتوانید فرق دوربین فیلمبرداری و عکاسی را در مجله ما مطالعه کنید.

تاریخ و مهلت پرداخت

در قرارداد باید تاریخ یا تاریخ‌های مشخصی برای پرداخت هزینه‌ها تعیین شود. همچنین، در صورت وجود مهلت‌های تأخیری برای پرداخت، باید شرایط آن‌ها نیز در قرارداد ذکر شود.

قوانین لغو و بازپرداخت

در صورت بروز مواردی که منجر به لغو قرارداد می‌شود، باید قوانین و شرایط بازگشت هزینه‌ها را در قرارداد قرار دهید. این شرایط ممکن است متناسب با زمان لغو قرارداد و نزدیکی به تاریخ مراسم تغییر کنند.

همچنین شما میتوانید نکات بهتر شدن عکس عروسی را در مجله ما مطالعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از وب‌سایت مومنتاپ برای شما عزیزان درباره موارد مهم در عقد قرارداد آتلیه عکاسی صحبت کردیم. حال نسبت به نکات مهم در عقد قرارداد آتلیه عکاسی آگاهی داشته و با خیالی آسوده می‌توانید از خدمات عکاسی در جشن و مراسم خود استفاده کنید. شما عزیزان می‌توانید کلیه خدمات مربوط به عکاسی و فیلمبرداری را از تشریفات مجالس مومنتاپ نیز دریافت کنید.

نظر خود را بنویسید...