آشنایی با رسم و رسوم جشن دندونی

آشنایی با رسم و رسوم جشن دندونی

36
۸ ماه پیش
0

ایرانیان فرنگ شاد و غنی دارند و به هر مناسبتی تمایل دارند که برای فرزندان خود جشن و مهمانی برگزار کنند. رسوم جشن دندانی نیز جزء این موارد محسوب می‌شود. ما در این مقاله از مجله مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ آداب و رسوم جشن دندانی خواهیم گفت. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

اگر فرزند نوزادی دارید که احتمالاً به زودی دندان‌های شیری او رشد می‌کند و یا فرزند کودکی دارید که اولین دندان شیری او لق شده و در حال افتادن است مطالعه این مطلب برایتان مفید و کاربردی است.

همچنین برای مطالعه مقاله جشن دندونی پسرانه لاکچری با مجله ما همراه باشید.

آداب جشن دندانی در کشورهای مختلف

رسم و رسوم جشن دندونی کودک

جالب است بدانید که علاوه بر ایراد در سایر کشورهای همسایه ما و حتی کشورهای دور رسومی مرتبط با برگزاری جشن دندانی وجود دارد. اگر برایتان جالب است که آداب جشن دندونی در کشورهای مختلف چگونه است ادامه این مطلب را مطالعه کنید. در این بخش رسوم برخی از کشورها ر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

جشن دندونی در ارمنستان

در ابتدا باید بگوییم که آداب و رسوم جشن جشن دندونی در ارمنستان شباهت بسیار زیادی به این رسوم در کشور ایران دارد. مردم این اقلیم به مناسبت جشن دندونی مهمانی زنانه‌ای برگزار می‌کنند.

زمان این مهمانی معمولاً عصر بوده وبه روی سر کودک دانه‌هایی مانند برنج و گندم را که نماد برکت و رفاه است، می‌ریزند. سپس لوازم صنعتی خاصی را که مربوط به کسب و کارهای مختلف است در مقابل کودک می‌چینند. کودک هر کدام از لوازم را لمس کند، معتقدند که شغل آینده آن به آن شی مربوط است. مثلاً اگر کودک پول را لمس کند یعنی در آینده فردی ثروتمند خواهد شد.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه مقاله ایده جشن دندونی کودک با مجله ما همراه باشید.

جشن دندونی در اندونزی

برای مردم اندونزی رویش دندان و موی نوزادان دو مرحله مهم در زندگی محسوب می‌شود. آنها معتقدند وقتی کودک دندان و مو ندارد اجنه و شیطان می‌توانند به کودک تسلط پیدا کنند. به همین منظور تا زمان رویش دندان‌های شیری کودک خود را تنها نمی‌گذارند.

زمانی که کودک اولین دندان‌های خود را در می‌آورد خانواده‌ها در کشور اندونزی او را نزد کشیش برده و از او می‌خواهند آینده کودک را پیش‌بینی کنند. البته رسوم این مردم شباهت چندانی با آداب جشن دندونی در ایران دارد.

جشن دندونی در روسیه

در این کشور رسم بر این است که به محض رویش دندان‌های شیری مادر بزرگ و پدربزرگ کودک قاشق کوچک نقره‌ای به او هدیه می‌دهند. با این قاشق نقره به نرمی و ملایمت ضربه می‌زنند و بر این تصور هستند که به این طریق دندان‌های کودک مقاوم می‌شوند.

جشن دندونی در لبنان

در این کشور برای جشن دندانی رسمی به نام اسنِینیه وجود دارد که نام یک ظرف است. خانواده‌ها در این ظروف مواد غذایی مانند گندم، شکر، پسته، بادام و... قرار داده و به اقوام خود تقدیم می‌کنند و آنها نیز به جای ظرف هدایای ارزشمندی برای کودک قرار می‌دهند.

رسم و رسوم جشن دندونی در ایران

اداب و رسوم جشن دندونی در ایران

در کشور ایران به آداب و رسوم جشن دندونی توجه ویژه‌ای می‌شود. در این جشن معمولاً با انواع مغزها از جمله فندوق و آش دندانی از مهمان‌های حاضر در جشن پذیرایی می‌کنند. به آش دندونی دندونک نیز گفته می‌شود. در ادامه برایتان خواهیم گفت که در این آش چه مواد غذایی وجود دارد.

آش دندونی چیست؟

در این آش موادی مانند نخود گرد، لوبیا قرمز، لوبیا سفید، لوبیا چیتی، عدس سبز، گندم، برنج، بلغور جو، قلم گوساله، گوشت قلوه گاه گوسفند، نمک، فلفل، زردچوبه و دارچین، پیاز و روغن وجود داشته و برای ساعات طولانی پخته می‌شود.

این آش به دلیل وجود مواد غذایی ارزشمند بسیار مفید و سالم است. علاوه بر آش استفاده از سایر فینگر فودهای مخصوص جشن دندونی برای برگزاری این جشن ضروری است.

برگزاری جشن دندونی در مومنتاپ

اگر تمایل دارید که برای فرزند خود جشن دندونی باشکوه و منحصر به فرد برگزار کنید، پیشنهاد ما برایتان استفاده از خدمات تشریفات مجالس مومنتاپ است. شما می‌توانید از انواع پک گیفت جشن دندونی، فینگرفودهای مخصوص جشن دندونی استقبال کنید.

علاوه بر کیفیت و فینگر فود امکان استفاده از تم بادکنکی جشن دندونی، استندهای جشن دندونی و سایر لوازم مورد نیاز برای رسم و رسوم جشن دندونی خریداری کنید.

اگر شما نیز رسومات خاصی برای برگزاری جشن دندونی در منطقه و شهر خود دارید برایمان در قالب نظرات بنویسید و فراموش نکنید که هدف مومنتاپ ارائه خدمات خاص برای شما عزیزان است تا جشن و مهمانی‌های خود را با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار کنید.

نظر خود را بنویسید...