بهترین ایده سوپرایز جشن تعیین جنیسیت؛ خلاقانه ترین روش های سوپرایز

بهترین ایده سوپرایز جشن تعیین جنیسیت؛ خلاقانه ترین روش های سوپرایز

23
۲ سال پیش
0

یکی از مراسم جذابی که در چندین سال اخیر برگزاری آن بسیار رایج شده، جشن تعیین جنسیت است. اگر شما نیز به‌تازگی باردار شده‌اید و دربارۀ جنسیت فرزند خود اطلاعات دقیقی ندارید، مطالعه این مطلب از مجله مومنتاپ را از دست ندهید. در این مقاله برایتان دربارۀ ایده برای جشن تعیین جنسیت خواهیم گفت.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه مقاله نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت با مجله ما همراه باشید.

جشن تعیین جنسیت چیست؟

بهترین ایده های جشن تعیین جنسیت

جشن تعیین جنسیت یک دورهمی دوستانه و خانوادگی است که به عنوان یک مراسم شاد و هیجان‌انگیز برگزار می‌شود تا جنسیت نوزادی که در متولد نشده را مشخص می‌کند. این جشن پرهیجان معمولاً بعد از سه ماه اول بارداری برگزار می‌شود؛ زیرا بعد از گذشت سه ماهه اول برداری است که آزمایش سونوگرافی جهت تعیین جنسیت نوزاد تجویز می‌شود.

جالب است بدانید که در جشن تعیین جنیست مادر و پدر نوزاد از جنسیت کودک خبر ندارند و حتی مهمان‌های حاضر در این جشن نیز چیزی در این زمینه نمی‌دانند. تنها یکی از صمیمی‌ترین دوستان و اقوام مادر و پدر نوزاد در این زمینه اطلاع دارند. در ادامه بیشتر دربارۀ ایده برای جشن تعیین جنسیت خواهیم گفت، همراه ما باشید.

بهترین ایده سورپرایز جشن تعیین جنسیت

برای اینکه جنسیت نوزاد مشخص شود از ایده‌های خاص و منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند. در واقع این قبیل از ایده‌ها موجب غافلگیرشدن مهمان‌ها و حتی والدین نوزاد شده و شور و هیجان جشن را چندین برابر می‌کند. در این بخش تعدادی از جذاب‌ترین ایده جشن تعیین جنسیت را برایتان شرح می‌دهیم.

استفاده از بادکنک جشن تعیین جنسیت

بادکنک جشن تعیین جنسیت جزء آن دسته از ایده‌های جذابی است که به هیچ عنوان تکراری نشده و همواره طرفداران خاص خود را دارد و شما میتوانید دکور جشن تعیین جنسیت خود را جذاب تر کنید. شما می‌توانید یک بادکنک بزرگ به رنگ تیره سفارش دهید. محتوای داخل این بادکنک در واقع مشخص کننده نتیجه تعیین جنسیت فرزندتان است.

وقتی جنسیت فرزند شما دختر است درون این بادکنک بزرگ پر از بادکنک‌های کوچک و گلبرگ‌های صورتی است. برای مشخص کردن جنسیت مذکر نیز معمولاً از رنگ آبی استفاده می‌کنند. این بادکنک در محل برگزاری جشن و مقابل میز دکور قرار می‌گیرد و از بادکنک آرایی مهمانی جدا است. در اواسط جشن مادر و پدر کنار بادکنک ایستاده و با تشویق حضار بادکنک را ترکانده و متوجه جنسیت فرزند خود می‌شوند.

به جرأت می‌توان گفت که پیش بینی و حدس دربارۀ جنسیت نوزاد یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌های جشن تعیین جنسیت است. افراد دربارۀ نظر و علاقه‌مندی خود در این زمینه صحبت کرده و گاهی دربارۀ دختر یا پسر بودن نوزاد شرط‌بندی می‌کنند.

استفاده از کاپ کیک

از ایده کاپ کیک می‌توان به دو روش خاص استفاده کرد. در این قسمت هر دو روش را برایتان شرح می‌دهیم.

تشخیص جنسیت توسط مهمان‌ها

در این روش به ازای تمامی مهمان‌های حاضر در جشن کاپ کیک‌های خوشمزه و لذیذ تدارک می‌بینند. بین کاپ کیک‌های متعدد تنها یک کیک دربارۀ جنسیت کودک بوده و محتویات درون آن به رنگ آبی یا قرمز است. برای استفاده از این ایده کلیه مهمان‌ها به همراه مادر و پدر کنار هم جمع شده و کاپ کیک‌ها به همه افراد تقدیم شده و لحظه هیجان انگیز خوردن کاپ کیک فرا می‌رسد.
به محض اینکه همه افراد یک گاز بزرگ از کاپ کیک می‌زنند متوجه تفاوت کاپ کیک‌ها و شباهت آن می‌شوند. شخصی که کاپ کیک او رنگی است به جنسیت کودک پی برده و رنگ آبی یا صورتی محتویات درونی کاپ کیک را به حضار در جشن نشان داده و شادی می‌کنند.

تدارک کاپ کیک برای مادر و پدر

در این روش 2 کاپ کیک خاص و زیبا آماده شده‌اند و مادر و پدر با تشویق حضار شروع به خوردن کیک می‌کنند. بدون شک اولین گاز از کاپ کیک برای آن‌ها لحظه‌ای حساس و هیجان‌انگیز است. اگر محتوای درون کاپ کیک آبی بود، یعنی فرزند آنها پسر بوده و در صورت صورتی بودن یعنی صاحب فرزند دختر خواهند شد.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه مقاله بهترین فینگرفودهای جشن تعیین جنسیت با مجله ما همراه باشید.

کیک تعیین جنسیت

علاوه بر کاپ کیک می‌توان از کیک نیر به عنوان ایده برای جشن تعیین جنسیت استفاده کرد. به این منظور شخصی که از نتیجه سونوگرافی آگاه است، کیک بزرگی را سفارش می‌دهد. وقتی تمامی مهمان‌های دعوت شده در محل جشن حاضر شدند، لحظه حساس برش کیک فرا می‌رسد. با شمارش معکوس زن و مرد شروع به بریدن کیک کرده و با مشخص شدن رنگ داخلی کیک جنسیت نوزاد مشخص شده و فریاد شادی مهمان‌ها و نزدیکان بلند می‌شود.

مواردی که نام بردیم چند مورد از جذاب‌ترین ایده سورپرایز جشن تعیین جنسیت بود. شما عزیزان می‌توانید از هر ایده خاصی که دارید استفاده کرده و به جشن خود هیجان مضاعف ببخشید. در ادامه برایتان خواهیم گفت که نکات مهم برای برگزاری جشن تعیین جنسیت چیست؟

نکات مهم برای برگزاری جشن تعیین جنسیت

سوپرایز جشن تعیین جنسیت پدر و مادر

بهتر است که تمام تمرکز خود را به روی ایده برای جشن تعیین جنسیت نگذاشته و برای برگزاری این جشن به نکات و موارد زیر دقت کنید:

تعیین تاریخ و مکان

انتخاب تاریخ و مکان مناسب برای جشن بسیار مهم است. معمولاً این جشن‌ها در ماه‌های پایانی بارداری برگزار می‌شوند.

طراحی دعوت‌نامه

دعوت‌نامه‌ها باید با طراحی‌های جذاب و مرتبط با جنسیت نوزاد طراحی شوند. رنگ‌های آبی و صورتی برای پسر و دختر مناسب هستند.

طراحی بازی‌ها و مسابقات

ایجاد بازی‌ها و مسابقاتی مرتبط با جنسیت نوزاد می‌تواند جشن را جالب‌تر کند. مثلاً حدس زدن جنسیت کودک یا بازی‌های مرتبط با موضوع جذاب به نظر می‌رسد.

برنامه‌ریزی برای اعلام جنسیت

بدون شک مهم‌ترین لحظه جشن تعیین جنسیت لحظه مشخص شدن موضوع اصلی جشن است. در نتیجه برای این زمان باید برنامه‌ریزی کرده و ایده خاصی داشت.

موزیک و موزیسین‌ها

انتخاب موزیک مناسب و داشتن موزیسین‌ها برای اجرای موسیقی شاد و زنده می‌تواند جشن را باشکوه‌تر کند.

ثبت عکس و ویدئو

از عکس‌برداری و فیلم‌برداری برای ثبت این لحظات استفاده کنید تا به خاطره‌سازی جشن کمک کرده و سال‌ها بعد فیلم و عکس آن را به فرزند خود نشان دهید.

طراحی میز فینگرفود

تدارک میز فینگرفود و تهیه خوراکی‌هایی به رنگ آبی و صورتی شور و هیجان جشن را دوچندان می‌کند.

جمع‌بندی

در این مقاله از وب‌سایت مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ ایده برای جشن تعیین جنسیت صحبت کردیم. امیدواریم ایده‌های نامبرده برایتان مفید بوده و از آنها استفاده کنید. شما عزیزان می‌توانید صفر تا صد برگزاری جشن تعیین جنسیت فرزند خود را به تشریفات مجالس مومنتاپ سپرده و شاهد برگزاری جشنی باشکوه و مجلل باشید.

نظر خود را بنویسید...