جشن حنابندان | نکات مهم برای برگزاری مراسم حنابندان

جشن حنابندان | نکات مهم برای برگزاری مراسم حنابندان

365
۲ سال پیش
0

از قدیمی ترین رسومی که در کشورهایی همچون ایران، هندوستان و ترکیه وجود دارد، می توانیم به حنابندان اشاره کنیم. این جشن چند روز قبل از مراسم اصلی یعنی عروسی برگزار شده و آداب و رسوم خاص خودش را دارد. ذکر این نکته نیز الزامی است که اکثر خانواده ها به این جشن اعتقادی ندارند؛ به همین علت آن را از لیست برنامه های خود حذف می کنند. اگر شما جزء خانواده هایی هستید که به این جشن شیرین و به یاد ماندنی اعتقاد دارید، می توانید تا انتهای این مطلب ما را دنبال کنید تا اطلاعات کاملی را به دست بیاورید. همراه ما باشید.

در مراسم حنابندان چه کاری انجام خواهد شد؟

روند برگزاری مراسم اینگونه بوده که عروس و داماد باید با استفاده از حنا طرح هایی را بر روی دستان یک دیگر بزنند. این طرح ها می توانند ساده و یا همراه با ایده های مختلف باشند. اگر دوست دارید که با کمک حنا طرح های زیبایی را خلق کنید، می توانید از یک طراح حنا بخواهید که در مراسم شما حضور پیدا کند و این کار را برای شما انجام دهد. همچنین مهمان ها نیز می توانند به رسم یادگار از حنا برای دستان خود استفاده کنند.

دکوراسیون حنابندان به چه شکلی است؟

از موارد مهم در برگزاری این مراسم سبک دکوراسیون است. همانطور که می دانید این جشن کاملا قدیمی بوده و به سبک سنتی اداره می شود. به همین علت بهتر است سبک دکوراسیون شما باید به گونه ای باشد که بتواند این سنت و فرهنگ را نشان دهد. اما نگران نباشید شما میتوانید از انواع تم های دکور و دیزاین بزرگسال مومنتاپ برای این کار استفاده کنید و به کمک بادکنک آرایی و گل آرایی بهترین دیزاین را با توجه به رنگ تم و لباس خود انتخاب کنید. اگر خودتان اطلاعات کافی در رابطه با این موضوع ندارید، می توانید با کارشناسان باتجربه مومنتاپ که در این زمینه تخصص دارند صحبت کنید تا تزئین جشن شما را بر عهده بگیرند.

آیا برگزاری مراسم حنابندان در دنیای مدرن تغییر کرده است؟

هر چیزی در دنیای مدرن تغییرات زیادی را به خود دیده است و دیگر کمترین نشانه را نمی توانید از سنت ها و فرهنگ های مختلف پیدا کنید. به گونه ای که امروزه افرادی که این مراسم را برگزار می کنند، بر اساس سنت ها پیش نرفته و سعی می کنند به صورت یک دورهمی و همراه با پایکوبی آن را به اتمام برسانند. این سبک بسیار پرطرفدار بوده و جوانان زیادی ترجیح به شرکت در اینگونه مراسم ها می دهند.

پذیرایی حنابندان به چه شکل است؟

از دیگر موارد بسیار پراهمیت و پررنگ در مراسم حنابندان این بوده که پذیرایی باید به چه شکلی باشد. اولین نکته ای که در رابطه با این موضوع باید بدانید این بوده که پذیرایی بر عهده خانواده عروس است. از آنجایی که نباید هزینه های این جشن زیاد شود، پس معمولا سرو کردن شام پیشنهاد نمی شود و می توانید پذیرایی خود را به خوراکی های ساده تر مانند کوکی و کاپ کیک محدود کنید. این مراسم بعد از شام برگزار شده و غالبا همراه با شیرینی و شربت همراه هست ولی اگر می خواهید شام نیز سرو کنید، هیچگونه محدودیتی برای شما وجود ندارد و دست شما در انتخاب باز است حتی میتوانید از میز فینگرفود استفاده کنید که هم هزینه های شما را کمتر میکند و هم تنوع بالا و زیبایی چشم گیری به مراسم شما میدهد.

آیا نیاز به حضور عکاس و فیلمبردار است؟

هر جشنی نیاز به ثبت خاطره دارد و جشن حنابندان نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر می خواهید همیشه یادی از این روزها در ذهن شما ثبت شوند و یا همیشه جلوی چشم شما باشند، می توانید برنامه ریزی های لازم را برای حضور یک عکاس و فیلمبردار بچینید. این عکاس ها بعد از اینکه خاطرات شما را ثبت کردند، عکس ها را برای شما به صورت چاپ شده و در قالب فایل برایتان ارسال می کنند. در این صورت شما می توانید برای همیشه بخشی از این خاطرات را همراه خود داشته باشید و با یادآوری آن ها احساس خوشحالی و شعف کنید.

مقاله مرتبط: عکاسی و فیلمبرداری همراه شما برای ثبت خاطرات

چه لباسی را برای حنابندان تهیه کنیم؟

یکی دیگر از مواردی که برای جشن شما از اهمیت بالایی برخوردار است، لباسی بوده که قرار است در جشن به تن کنید. قطعا باید فکر پوشیدن لباس های بسیار مجلسی و عروسی را از سرتان بیرون کنید؛ چرا که اصلا مناسب نیستند. شما می توانید از یک لباس بسیار ساده استقبال کنید تا هم هزینه چندان زیادی را نکرده باشید و هم توانسته باشید تعادل را رعایت کنید. بیشتر زیبایی شما در جشن عروسی نمایان خواهد شد. شما می توانید رنگ لباستان را هم راستا با رنگ تم انتخاب کنید. از آنجایی که غالباً رنگ تم این مراسم قرمز است، انتخاب لباس قرمز انتخاب مناسبی به شمار می رود و می تواند شیک بودن را به شما ببخشد.

چگونه به بهترین شکل جشن خود را برگزار کنیم؟

اگر به دنبال این هستید تا به بهترین شکل جشن خود را برگزار کنید، باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشید. هر یک از این فاکتورها درجه خاصی از اهمیت را به خود اختصاص داده اند. در یک نگاه کلی می توانیم اینطور بیان کنیم که یک جشن باکیفیت نیازمند برنامه ریزی درست است. در صورتی که شما یک برنامه ریزی درست و اصولی را داشته باشید، می توانید جشن خود را در بهترین شکل ممکن برگزار کنید. این برنامه ریزی به شما کمک می کند تا:

  • هزینه های خود را مدیریت کنید
  • استرس خودتان را کاهش دهید
  • از نظم بالا بهره مند شوید
  • رضایت خاطر را از جشن داشته باشید
  • مهمان ها نیز با رضایت کامل جشن را ترک کنند

اگر با قواعد و اصول برنامه ریزی درست آشنا نیستید، مجموعه تشریفات مجالس مومنتاپ به عنوان یک پلتفرم بزرگ همراه شما است تا به کارهایتان سر و سامان ببخشد و به شما کمک کند تا یک جشن بدون دنگ و فنگ را برگزار کنید.

سخن آخر
در این مطلب سعی کردیم تا به بررسی کاملی از مراسم حنابندان بپردازیم. این مراسم یکی از سنت های دیرینه کشورهای مختلف از جمله ایران بوده که هر فرد بر اساس سلیقه و عقایدی که دارد، روش مختلفی را برای برگزار کردن آن انتخاب می کند. موارد مختلفی وجود دارند که در رابطه با این جشن بسیار پراهمیت هستند. در این مطلب سعی کردیم تا به بررسی این موارد بپردازیم که مهم ترین آن ها شامل پذیرایی، دکور و دیزاین، لباس و... می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در داخل سایت با ما در تماس باشید.

برچسب ها :
  • دکوراسیون حنابندان، لباس حنابندان، پذیرایی حنابندان، تشریفات حنابندان
نظر خود را بنویسید...