10 بازی جذاب برای جشن های اداری و نحوه بازی آنها

10 بازی جذاب برای جشن های اداری و نحوه بازی آنها

240
۷ ماه پیش
0

چند بازی جذاب برای جشن های اداری می‌شناسید؟ با ما همراه باشید تا ۱۰ تا از بهترین بازی‌ها برای رویداد ها و مراسم شرکتی و اداری را مورد بررسی قرار دهیم. تا چند سال پیش که کسب‌و‌کارها به شیوه سنتی مسیر پیشرفت خود را طی می‌کردند، معمولاً ارتباط بین کارفرما و تیم ارتباطی خشک و جدی بود که کسی چندان علاقه‌ای به آن نشان نمی‌داد و اغلب از روی اجبار کارها را از سر باز می‌کردند.
اما راه و رسم شرکتداری نوین اعتقادی به فضای خشک و به دور از صمیمت ندارد؛ چراکه می‌داند حداکثر بازدهی از فعالیت شرکت زمانی حاصل می‌شود که تیم مجموعه، احساس مثبتی به کار داشته باشند و با بهره‌گیری از "عشق" و "ارزش"، صد درصد تلاش خود را برای پیشرفت مجموعه بگذارند. پس بهتر است مراسم ها و جشن های سال را در محل کار و یا سالن های مختص مراسم، جشن بگیرید و از این بازی ها نیز در مراسمتان استفاده کنید.
 یکی از بهترین و زیرکانه‌ترین اقداماتی که معمولاً مدیران منابع انسانی برای ایجاد روابط سودمند همکاران انجام می‌دهند، به راه انداختن بازی و مسابقه در رویداد ها و مراسم شرکتی و اداری است. این بازی‌ها در عین ساده بودن، افزون بر اینکه جو شاد و صمیمی ایجاد می‌کنند، حقایقی را در مورد شخصیت اعضا آشکار خواهند کرد. شما نیز میتوانید از انواع بازی هایی که مجموعه مومنتاپ در اختیارتان میگذارد مانند: بیلیارد، دارتو ... در کنار دیگر خدمات برگزاری جشن ها و مراسم استفاده کنید تا با مناسب ترین قیمت بهترین کیفیت و خدمات را دریافت کنید.

 

1. بازی برنده-بازنده؛ تقویت مثبت‌اندیشی و بهبود راندمان کاری 
بازی جذاب برای جشن های اداری، رویداد ها و مراسم شرکتی و اداری 

اولین بازی جذاب برای جشن های اداری بازی برنده-بازنده است؛ بازی که در عرض ۵ دقیقه باعث تقویت مثبت‌اندیشی اعضای تیم خواهد شد. نحوه انجام این بازی بدین صورت است که یکی از افراد یک رخداد واقعی در زندگی‌اش را برای حاضرین شرح می‌دهد و ضمن اینکه خود باید به دنبال نکات مثبت آن بگردد؛ افراد مقابل نیز باید نقاط مثبت داستان را برای وی شرح دهند. 

2. بازی نقاشی نابینا؛ تقویت مهارت‌های ارتباطی 

بازی دیگری که در جشن‌های اداری طرفداران بسیاری دارد، بازی نقاشی نابیناست که هر دور آن در ۱۵ دقیقه و توسط گروه‌های دونفره انجام می‌پذیرد. برای انجام این بازی توسط اعضای یک گروه، به یک نفر تصویری را نشان می‌دهند و از او می‌خواهند هر چه در تصویر می‌بیند را بدون اشاره مستقیم برای همگروهی خود شرح دهد. در مقابل همگروهی او باید با قلم و کاغذی که در دست دارد، با دقت به توضیحات عضو دیگر نقاشی را ترسیم کند.

3. شکار لاشخور؛ تقویت تیم ورک 

 برای انجام بازی شکار لاشخور لازم است افراد به گروه‌های ۳ تا ۵ نفره تقسیم شوند و غنیمت‌های مختلف اعم از لوازم گوناگون، خودکار و کاغذ در دسترس قرار گیرد. در ابتدا فهرستی از غنایمی که هر گروه باید پیدا کند و وظایفی که باید به انجام برسند، تهیه می‌شود و سپس هر گروه ماجراجویی را آغاز می‌کند. و طبیعتا در نهایت بازی ۳۰ دقیقه‌ای، گروهی برنده است که غنایم بیشتری جمع‌آوری کرده باشد.

4. بازی نمک و فلفل؛ تقویت روحیه همکاری

در بازی نمک و فلفل افراد در تیم‌های ۱۰، ۱۵ نفره، نام انواع اقلام شناخته‌شده اعم از خوراکی‌ها، اشیا و.. را روی کاغذ می‌نویسند. از میان آن‌ها اقلام مرتبط مثل نمک و فلفل را به صورت جفت مشخص کرده و هر کاغذ را بر پشت لباس یک فرد نصب می‌کنند. این فرد باید با پرسش سوال‌هایی که جواب بله بیا خیر دارند از سایر افراد، کلمه پشت خود را حدس بزند و پس از آن به دنبال جفت خود بگردد. اگر توانست جفت را پیدا کند، این افراد باید ۳ تا ۵ حقیقت جذاب زندگی‌شان را با هم در میان بگذارند. 

5. پانتومیم؛ تقویت کار تیمی و زبان بدن  

بازی پانتومیم

بازی پانتومیم که احتمالا با آن آشنایی دارید، با اجرای نمایش یک کلمه یا عبارت توسط یک فرد برای هم تیمی‌هایش انجام می‌شود. این بازی هم یک بازی جذاب برای جشن های اداری به شمار می‌رود.

6. بازی دور؛ سرعت عمل و مهارت ارتباط

در این بازی مشابه چیزی که در پانتومیم وجود دارد، هر فرد باید کلمه یا عبارتی که برایش تعیین شده را با دادن توضیحات غیرمستقیم به هم تیمی‌اش بشناساند. در این بازی ادا درآوردن و نمایش ممنوع است و تمام راهنمایی‌ها کلامی انجام می‌شوند.

7. بازی پازل معامله؛ تقویت کارتیمی و مذاکره 

بازی پازل بزرگسالان

هر تیم چند نفره یک پازل با درجه سختی مشابه دیگر تیم‌ها را باید حل کند. اما مسئله اینجاست که قطعه‌هایی از پازل هر تیم در گرو تیم دیگر هستند و برای تکمیل پازل، افراد باید مهارت‌های مذاکره و رهبری را به‌کار گیرند.

8. ترتیب تولد؛ تقویت کار تیمی و حل مسئله 

افراد در غالب تیم‌های ۸ تا ۱۲ نفره باید به ترتیب تاریخ تولد بایستند. اما اجازه ندارند با کلام از تاریخ تولد هم باخبر شوند. بلکه باید با ایما و اشاره سعی در حل این معما داشته باشند.

9. ناگهان!؛ تقویت خلاقیت 

اولین فرد تیم سه جمله از ابتدای یک داستان خیالی را تعریف می‌کند و با گفتن "ناگهان"، ادامه داستان را به هم تیمی خود می‌سپارد. همچنین افراد بعدی این روند را طی می‌کنند تا یک دور بازی کامل شود. 

10. میدان مین؛ تقویت کارتیمی و اعتماد بین همکاران

افراد در قالب گروه‌های دو نفره دسته‌بندی می‌شوند و فضای مورد نظر برای بازی، با اجسامی که دردسترس است، مین گذاری می‌شود. از هر گروه یک فرد چشم بند زده و حق صحبت ندارد. و هم‌تیمی وی باید با توضیحات کلامی او را راهنمایی کند که از میان موانع به سلامت عبور کند. 

سخن پایانی 

فراموش نکنید که تفریح و شادی از لازمه‌های تشکیل یک تیم موفق و برنده هستند. هرکجا که کارمندان با عشق فعالیت کنند، رونق آنجاست! از تأثیر بازی جذاب برای جشن های اداری غافل نشوید و در طی این بازی‌ها تیمی قوی تشکیل دهید! ما با ارائه انواع خدمات تشریفات مجالس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به شما در برگزاری جشن و مراسم اداری یا تفریحی کمک میکنیم تا به یاد ماندنی ترین جشن را بگیرید و مراسم خود را به بهترین شکل برگزار کنید.
 

نظر خود را بنویسید...