ایده تزیین وسایل حنابندان عروس؛ تزئین وسایل

ایده تزیین وسایل حنابندان عروس؛ تزئین وسایل

17
۲ هفته پیش
0

جشن حنابندان جزء آن دسته از مراسمی است که قدمت تاریخی داشته و از گذشته تا به امروز برگزاری آن اهمیت ویژه‌ای داشته است. ما در این مقاله از مجله مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ ایده تزیین وسایل حنابندان عروس خواهیم گفت. اگر به زودی قصد برگزاری جشن حنابندان دارید، مطالعه این مقاله را از دست نداده و همراه ما باشید.

آشنایی با جشن حنابندان و فلسفه آن

جشن حنابندان به مناسبت آخریب شبی که عروس در خانه پدری خود سپری می‌کند برگزار می‌شود. در گذشته برای برگزاری این جشن تاریخی جداگانه و معمولاً شب قبل از جشن عروسی در نظر گرفته می‌شد؛ اما در جوامع امروزی افراد تمایل به برگزاری جشن‌های متعدد ندارند.

شما می‌توانید در پایان جشن عروسی مراسم حنابندان را نیز برگزار کنید. اگر تمایل به برگزاری مراسم جداگانه دارید، بهتر است که ابتدا جشن حنابندان را برگزار کرده و سپس جشن عروسی خود را برگزار نماید. در این مراسم خانواده عروس و داماد برای آنها هدایایی خریداری کرده و در سینی‌هایی تزیین شده برایشان هدیه می‌برند. در ادامه این مطلب برایتان دربارۀ ایده تزیین وسایل حنابندان عروس خواهیم گفت.

همچنین شما میتوانید مقاله برگزاری جشن حنابندان را در مجله ما مطالعه کنید.

5 ایده تزیین وسایل حنابندان

بهترین ایده تزئین کادو جشن حنابندان

ایده تزیین لوازم حنابندان بسیار متنوع بوده و بهتر است برای برگزاری این جشن از ایده‌های غیرتکراری و جذاب استقبال کنید. شما عزیزان می‌توانید از ایده‌ها و ترفندهای زیر استفاده کرده و شکوه مراسم خود را دوچندان کنید. این ایده‌های جذاب عبارت‌اند از:

 استفاده از ترکیب رنگ مناسب

برای اینکه بهترین ایده تزیین وسایل حنابندان عروس را به کار ببرید لازم و ضروری است که به ترکیب رنگ نهایت دقت را داشته باشید. به این منظور لازم است که رنگ فاکتورها و المان‌های جشن را در نظر داشته باشید:
- تم جشن حنابندان

- رنگ لباس و اکسسوری‌های عروس و داماد

- ترکیب رنگ عناصر موجود در محل برگزاری جشن حنابندان

از گذشته تا به امروز رنگ قرمز در برگزاری جشن حنابندان در کانون توجه بوده و از این رنگ استقبال شده است. شما می‌توانید از ترکیب این رنگ با سایر رنگ‌های شاد و جذاب برای تزیین لوازم حنابندان عروس استفاده کنید.

استفاده از کاغذ کادوهای براق و روبان ساده

ایده دیگری که از آن برای تزیین لوازم حنابندان عروس و داماد می‌توانید استفاده کنید، خرید کاغذهای کادوی براق است. به همراه کاغذ کادو براق حتماً روبان پارچه‌ای سازگار با رنگ ورق کادو خریداری کنید. حتماً یک روز قبل از برگزاری جشن کلیۀ وسایل عروس و داماد را کادو گرفته و آراسته کنید.

بهتر است کاغذهای کادویی که برای عروس و داماد خریداری می‌شوند ترکیب رنگی متفاوت داشته باشند؛ اما رعایت هارمونی رنگ ضروری است. مثلاً اگر از کاغذ کادو صورتی برای کادو لوازم عروس استفاده می‌کنید، کاغذ کادو گلبه‌ای برای تزیین لوازم داماد مناسب‌تر است.

باکس آماده مقوایی بخرید.

حتماً بارها در بازار باکس‌های مقوایی آماده برای هدیه را دیده‌اید. تنوع شکل این باکس‌‌ها بسیار بالا بوده و برخی به شکل قلب، مکعب مستطیل، مکعب مربع و سایر اشکال هندسی هستند.

با خرید این محصولات نگرانی از بابت ایده تزیین وسایل حنابندان عروس نخواهید داشت و کلیه هدایا و لوازم را در باکس‌های هماهنگ و یک شکل در سایزهای مختلف قرار می‌دهید. برای خرید باکس مقوایی به موارد زیر دقت داشته باشید:

- باکس منتخب باید با موضوع جشن سازگاری داشته باشد.

- توجه به ترکیب رنگ باکس مقوایی و سازگاری آن با سایر دکور و دیزاین موجود در جشن ضروری است.

- ابعاد و اندازه باکس باید با سایز لوازم و هدایا سازگاری داشته و قادر به تحمل وزن آنها باشد.

- برای خرید باکس مقوایی به نحوۀ باز و بسته شدن باکس و جنس مقوا نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید.

باکس شیشه‌ای گزینه‌ای ایده‌آل و فانتزی

در گذشته رسم بر این بود که هدایای عروس در شب حنابندان باز شده و به مهمان‌ها نشان داده شود. این رسم هنوز در برخی از خانواده‌های ایرانی پابرجا است. در سال‌های اخیر استفاده از باکس‌های شیشه‌ای نیز بسیار ترند شده و توصیه می‌شود.

شما می‌توانید این باکس‌های شیشه‌ای را که در تنوع رنگ بالایی موجود هستند به صورت مجزا خریداری کرده و در جشن حنابندان استفاده کنید. پیشنهاد ما برای شما باکس شیشه‌ای با لبه‌های طلایی است؛ زیرا ظاهر شیک و منحصر به فرد آن با جشن حنابندان سازگاری کامل دارد.

تزیین با گل‌های طبیعی

کادو جشن حنابندان

از دیگر ایده تزیین وسایل حنابندان عروس می‌توان به استفاده از گل‌های طبیعی اشاره کرد. البته اگر مایل باشید ایده گل مصنوعی نیز دست کمی از گل طبیعی نداشته و می‌توان از گل‌ها به صورت مجزا نیز استفاده کرد. شما می‌توانید از گل‌های یک شکل برای تزیین کادوهای عروس استفاده کنید. برای انتخاب گل حتماً به سلیقه عروس جوان توجه داشته باشید. میتوانید گل های انتخابی خود را با گل آرایی جشن و بادکنک آرایی مهمانی خود ست کنید.

نکته مهم برای تزیین وسایل حنابندان عروس

برای تزیین وسایل حنابندان عروس، به موارد زیر دقت کنید:

1. انتخاب رنگ‌ها و ترکیب‌هایی که با تم مراسم حنابندام همخوانی داشته باشند ضروری است. اغلب افراد از رنگ‌های سفید، طلایی، یا رنگهایی که با تم روز عروسی همخوانی دارند، استقبال می‌کنند.

2. از جزئیاتی شکیل مانند مانند گل‌ها، نورپردازی، شمع آرایی و... برای تزیینات باشکوه و لاکچری استفاده کنید.

3. انتخاب مواد با کیفیت و زیبا برای تزیین وسایل حنابندان مهم است. در نتیجه به کیفیت اکسسوری‌های تزیینی توجه کنید.

4. مواظب باشید که تزیینات شما تعادل و تناسب متوازن داشته باشند و از زیاده‌روی در تزیینات پرهیز کنید.

5. نورپردازی مناسب نیز به تزیین لوازم حنابندان عروس زیبایی می‌بخشد. از چراغ‌ها، شمع‌ها یا نورهای نرم و آرام برای ایجاد اتمسفر مطلوب استفاده کنید. به عنوان مثال ریسه‌های نوری ایده جذابی هستند.

6. موارد تزیین باید با تم و موضوع کلی مراسم همخوانی داشته باشند.

7. در نهایت، بهتر است با یک متخصص تزیینات عروسی مشورت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

جمع‌بندی 

در این مقاله از وب‌سایت مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ ایده تزیین وسایل حنابندان عروس صحبت کردیم. در پایان باید بگوییم که شما عزیزان می‌توانید لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری جشن حنابندان را از تشریفات مجالس مومنتاپ خریداری کنید. همچنین می‌توانید صفر تا صد تدارکات جشن حنابندان را به مومنتاپ سپرده و از بابت برگزاری جشن باشکوه و لاکچری نگرانی نداشته باشید.

نظر خود را بنویسید...