هرآنچه باید دربارۀ عکاسی فرمالیته عقد و عروسی بدانید!

هرآنچه باید دربارۀ عکاسی فرمالیته عقد و عروسی بدانید!

41
۳ سال پیش
0

اگر در آستانه برگزاری جشن عقد و عروسی خود باشید حتماً دربارۀ عکاسی فرمالیته شنیده‌اید. چنانچه نمی‌دانید عکاسی فرمالیته عروسی چیست مطالعه این مطلب از مجله مومنتاپ را از دست نداده و همراه ما باشید. در این مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه نکات لازم برای عکاسی فرمالیته در اختیارتان می‌گذاریم.

همچنین برای مطالعه مقاله بهترین آتلیه عکاسی تولد، با مجله ما همراه باشید. 

عکاسی فرمالیته چیست؟

عکاسی فرمالیته عقد

عکاسی فرمالیته در واقع برنامه خاصی است که برای ثبت تصویر و فیلم قبل از جشن عقد و عروسی اجرا می‌شود. در این برنامه عروس و داماد مشابه جشن عروسی به آرایشگاه رفته و چندین دست لباس مجلسی، اسپرت و سایر مدل‌های دیگر آماده کرده و به لوکیشن خاص برای عکاسی می‌روند.

از آنجایی که در روز عروسی فرصت کافی برای عکاسی وجود ندارد، در نظر داشتن برنامه عکاسی فرمالیته عروسی در زمان افراد صرفه‌جویی کرده و از طرف شانس به یادگار ماندن تصاویری خاص و باکیفیت را در اختیار افراد می‌گذارد.

معمولاً از تصاویری که تهیه می‌شود، کلیپ‌هایی خاص و جذاب تدوین شده و برای همیشه ماندگار می‌شود. حتی اگر اطلاعات چندانی دربارۀ این شیوۀ عکاسی ندارید کافی است عبارت عکاسی فرمالیته را در سوشال مدیا و اینستاگرام جست‌وجو کنید. بدون شک با کلیپ و تصاویر زیبایی مواجه می‌شوید که برای الگو برداری ایده عکاسی فرمالیته نیز مناسب هستند.

همچنین برای مطالعه مقاله فرق دوربین عکاسی و فیلمبرداری با مجله ما همراه باشید.

بهترین لوکیشن‌های عکاسی فرمالیته

برای عکاسی فرمالیته در مراسم عروسی، مکان‌هایی که الگو، خطوط و فرم‌های هندسی خاصی دارند، بسیار مناسب بوده و به شما نیز توصیه می‌شوند. در ادامه، برخی از بهترین مکان‌ها برای عکاسی فرمالیته در مراسم عروسی را نام می‌بریم. این لوکیشن‌های مناسب عکاسی و فیلمبرداری مجالس عبارت‌اند از:

خانه‌های قدیمی یا عمارت با ساختار هندسی

این نوع ساختمان‌ها دارای خطوط منظم، الگوهای هندسی و فضاهای باز با ارتفاعات کوتاه و بلند بوده و می‌توانند به طور عالی با عکاسی فرمالیته از نظر نورپردازی و سایر فاکتورهای موردنیاز هماهنگ شوند. برخی از خانه‌های قدیمی و سنتی به این منظور آماده شده و می‌توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی خود بهترین مکان‌ها را بیابید.

همچنین برای مطالعه مقاله نکات مهم عکاسی از عقد با مجله ما همراه باشید.

محل‌های باستانی

محوطه‌های باستانی مانند معابد، قصرها و قلعه‌ها دارای فرم‌ها، خطوط و نمودارهای هندسی بسیار قوی هستند. این مکان‌ها اغلب با سازه‌های معماری هندسی و الگوهای منظم طراحی شده و جذابیت تصاویر را دوچندان می‌کنند. به‌عنوان‌مثال اگر در شمال ایران ساکن هستید قلعه رودخان گزینه مناسبی برای عکاسی است.

فضاهای شهری پارک‌ها و باغ‌ها

عکاسی فرمالیته عروسی

برخی از باغ و پارک‌هایی که در نزدیکی شما هستند، گزینه مناسبی برای عکاسی فرمالیته محسوب می‌شوند. شما عزیزان می‌توانید در این خصوص با فیلم‌بردار و عکاس خود مشورت کنید. بدون شک آنها برای معرفی جای مناسب ایده‌های بهتری دارند.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه مقاله ترفندهای عکاسی از عروس با مجله ما همراه باشید.

بررسی مزایای عکاسی فرمالیته

اگر برنامه خاصی برای عکاسی فرمالیته عقد و عروسی خود ندارید، حتماً نسبت به اهمیت عکاسی فرمالیته اطلاعاتی ندارید. به این منظور می‌توانیم به مزایای عکاسی فرمالیته اشاره کنیم. این مزیت‌های خاص عبارت‌اند:

 • برگزاری عکاسی فرمالیته موجب می‌شود که عروس و داماد با عکاس و فیلم‌بردار خود آشنا شده و به اصطلاح تا روز جشن یخ همگی باز شود. این مسئله تأثیر بسزایی بر کیفیت و زیبایی کلیپ و تصاویر عروسی شما دارد.
 •  در عکاسی فرمالیته به اندازه کافی فرصت دارید و از بابت وقت نگرانی نخواهید داشت و می‌توانید تمرکز خود را به روی ثبت تصاویر خاص بگذارید.
 • قابلیت استفاده از ایده‌های داستانی خاص وجود دارد. مثلاً برخی از افراد یک لوکیشن خاص را انتخاب کرده و در 4 فصل برای عکاسی فرمالیته اقدام کرده و کلیپ‌های عاشقانه زیبایی تدوین می‌کنند.
 • در عکاسی فرمالیته عروسی و عقد به اندازه کافی فرصت برای تمرین ژست عکاسی فرمالیته داشته و می‌توانید حالت و ژست‌های مختلف را امتحان کنید.
 •  امکان آماده کردن تصاویر تا قبل از برگزاری جشن عروسی وجود داشته و شما می‌توانید کلیپی که در فرمالیته تهیه کرده‌اید برای مهمان‌های حاضر در جشن عروسی به نمایش بگذارید.

حال که با مزایای عکاسی فرمالیته آشنا شده‌اید در ادامه نکات لازم برای عکاسی فرمالیته را شرح می‌دهیم.

نکات مهم برای عکاسی فرمالیته

 • اگر قصد برگزاری جشن و عروسی داشته و هیچ برنامه‌ای برای عکاسی فرمالیته ندارید به موارد و نکات زیر نهایت دقت را داشته باشید:
   در ابتدا لوکیشن عکاسی را انتخاب کنید.
 • دقت داشته باشید که آب و هوای لوکیشن در نظر گرفته مساعد باشد و عکاسی در آن روز با چالش‌هایی دشواری مواجه نشود.
 •  باتوجه‌به آب و هوای فصل و محیط لباس‌های خود را انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ به سراغ مواردی بروید که در تصویر خاص و زیبا به نظر رسیده و با لوکیشن نیز هارمونی داشته باشد.
 • لباس زوجین باید ست و هماهنگ با هم باشد. داشتن چندین دست لباس ست برای عکاسی ضروری است.
 • آرایش و اکسسوری‌هایی که انتخاب می‌کنید با لباس فرمالیته سازگاری داشته باشند.
 • از تجهیزات کامل برای عکاسی استفاده کنید.

همچنین شما میتوانید برای مطالعه موارد مهم در قرارداد آتلیه با مجله ما همراه باشید.

جمع‌بندی 

در این مطلب از وب‌سایت مومنتاپ برای شما عزیزان دربارۀ عکاسی فرمالیته و ویژگی‌های آن گفتیم. اگر دلتان می‌خواهد بهترین تصاویر را از فرمالیته عروسی و عقد خود به یادگار داشته باشید، پیشنهاد ما برایتان انتخاب خدمات مجموعه مومنتاپ در این زمینه است. با رعایت نکات و موارد عنوان شده در این مقاله بهترین تصاویر را از فرمالیته مراسم خود خواهید داشت.

نظر خود را بنویسید...